Waga ruszy w dół, nawet kiedy masz problem z hormonami. Przepis na napar z siemienia lnianego.

Dzięki niezwykle wysokiej zawartość błonnika, siemię lniane pozytywnie wpłynie na stan naszego układu pokarmowego, szczególnie, gdy borykamy się z problemami żołądkowymi, refluksem, wzdęciami lub zaparciami. Warto w takiej sytuacji włączyć siemię lniane czy produkty powstałe na jego bazie do codziennej diety.

Odżywcze właściwości siemienia lnianego odkrył także przemysł kosmetyczny. Wykorzystuje się je przy produkcji kosmetyków do pielęgnacji włosów czy preparatów do poprawy stanu paznokci. Dużą popularnością cieszy się również domowa maseczka do twarzy z siemienia lnianego, która wygładza i odmładza skórę.

Wypróbuj kurację siemieniem lnianym

Jeżeli chcesz przekonać się o wpływie siemienia lnianego na zdrowie i urodę na własnej skórze, nie potrzebujesz żadnych drogich preparatów. Przygotowanie naparu czy maseczki jest niezwykle proste i szybkie, wystarczy znać jeden przepis. Siemię lniane to uniwersalny składnik, nadaje się do zarówno do stosowania wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

Napar z siemienia lnianego

Do przygotowania naparu potrzebujesz jedynie wody i nasion lnu. Jeśli siemię lniane jest w całości, należy na początek je zmielić. Gdy chcesz tego uniknąć możesz kupić nasiona już w zmielonej formie. Lniany proszek zalej gorącą wodą i odstaw na 10 – 15 minut. Po tym czasie napar jest już gotowy do wykorzystania. Pij go codziennie, z samego rana na czczo.

Maseczka do włosów z siemienia lnianego

Maseczkę do włosów przygotujesz w niemalże identyczny sposób jak powyższy napar. W tym przypadku trzeba tylko uważać na proporcje, w jakich mieszamy wodę z siemieniem. Gdy mieszanka będzie gęstsza, jej aplikacja będzie łatwiejsza i nie będzie spływać z włosów.

Gotową i ostudzoną maseczkę nałóż na włosy, pozostaw na przynajmniej 15 minut, później dokładnie spłucz. Stosuj ją przy każdym myciu włosów, a zyskają one odpowiednie nawilżenie i zdrowy wygląd.

Czytaj dalej

error: Treść zabezpieczona !!