Oto najlepsze ćwiczenia, które każda kobieta po 40. roku życia powinna wykonywać co tydzień.

Kobiety odczuwają zmiany zachodzące w ich ciałach tak samo jak osoby z ich otoczenia.

Łatwo jest dostrzec różnice w wyglądzie ciała starszych i młodszych kobiet. Zmienia się nie tylko wygląd skóry, ale także funkcjonowanie i struktura kości oraz mięśni. Zmiany hormonalne zachodzące w organizmie kobiety mogą objawiać się zwiększeniem masy ciała.

Oto najważniejsze ćwiczenia dla kobiet po 50. roku życia, które powinnaś wykonywać regularnie. Ćwiczenia te są korzystne dla zdrowia i mogą wzmocnić mięśnie.

Bieganie nie zawsze jest dobrym pomysłem

Bieganie nie jest zalecane dla kobiet po 40. roku życia. Kobiety po 40. roku życia nie powinny biegać. W tym wieku Twoje stawy mogą być mniej zdrowe niż wcześniej. Może to prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Jeśli masz ponad 40 lat i dawno nie biegałaś, nie jest wskazane, abyś zaczęła biegać. Jeśli czujesz taką potrzebę, porozmawiaj z lekarzem.

Co można robić, aby ćwiczyć w tym wieku?

Aby osiągnąć pożądane rezultaty, należy ćwiczyć co najmniej raz w tygodniu. Aby jednak zwiększyć swoją siłę i sprawność fizyczną, zaleca się ćwiczenia co najmniej raz w tygodniu.

Mięśnie brzucha, kręgosłupa i pleców

Połóż ciało na podłodze. Następnie zegnij ręce w łokciach i oprzyj je na podłodze. Następnie podnieś głowę tak, aby nie dotykała podłoża. Głowę należy trzymać prosto. Należy to utrzymać przez około 2-5 sekund. Ćwiczenie to należy powtórzyć 30 razy.

Plecy, uda i brzuch

Połóż ręce na podłodze i uklęknij. Plecy powinny być proste. Jedną nogę należy podnieść, a drugą unieść tak, aby głowa dotykała zgiętej nogi. Każdą nogę należy podnieść tylko raz. Każde podciągnięcie powinno trwać od 3 do 5 sekund.

Brzuch i kręgosłup

Połóż się płasko na plecach, ramiona powinny być uniesione. Podnieś jedną nogę najwyżej jak potrafisz. Unieś jedną nogę, a następnie drugą. Tę czynność można powtórzyć 30 razy w ciągu 10 sekund.

Kolana

To ćwiczenie można wykonywać na wiele sposobów. Ćwiczenie to można wykonywać w pozycji leżącej. Podnieś kolana najwyżej, jak potrafisz.

Można to robić na stojąco, ale należy podnieść kolana w kierunku klatki piersiowej.

Trzecim ćwiczeniem jest przysiad. Siedząc na krześle, należy podnieść nogi do klatki piersiowej. Ćwiczenia te można wykonywać w dowolnym miejscu.

Ramiona i nogi uniesione

Jest to najłatwiejsze i najbardziej efektywne ze wszystkich ćwiczeń. Ćwiczenie polega na uniesieniu rąk i nóg (lewa-prawa noga). Pozostań w tej pozycji przez kilka sekund. Pomoże to wzmocnić dolną część pleców i pośladki.