Ćwiczenia, które trwale wyeliminuje ból pleców: moja 60-letnia mama wykonuje je każdego ranka i zapomniała czym jest ból

Jeśli odczuwasz ból pleców, najwyższy czas zacząć o nie dbać. Mam dla Ciebie idealne rozwiązanie, specjalne niewymagające ćwiczenia, które mogą trwale złagodzić lub całkowicie wyeliminować nieprzyjemny ból.

Dodatkowo zwalczają bezsenność, stres oraz powodują całkowite odprężenie organizmu. Dlatego warto wykonywać je wieczorem. To nie są zwykłe ćwiczenia, ale ukierunkowany system pozycji, który ma bezpośredni, cudowny wpływ na kręgosłup.

Już po trzecim treningu poczujesz, jak Twoje ciało będzie zrelaksowane, a mięśnie staną się silniejsze. Dzięki nim będziesz cieszyć się lepszej jakości snem i zregenerowanym ciałem. Ból, który pojawia się w dolnej części pleców i szyi zniknie!

Nie wierzyłam w nie, dopóki sama ich nie spróbowałam. Co najważniejsze są one odpowiednie dla każdego, wiek nie ma znaczenia!

1 ćwiczenie:

Usiądź ze skrzyżowanymi nogami, rozluźnij się i rozciągnij kręgosłup. Możesz lekko wyciągnąć szyję do góry, oprzeć dłonie na skrzyżowanych nogach. Wytrzymaj w tej pozycji przez kilka minut i oddychaj głęboko i płynnie. Pomoże to rozluźnić mięśnie.

2 ćwiczenie:

Usiądź, stopy wyciągnij przed sobą. Powoli spróbuj sięgnąć dłońmi palców u nóg. Skoncentruj się na rozciąganiu ciała podczas wydechu. W tym momencie ścięgna i mięśnie nóg są bardziej elastyczne i łatwiej jest osiągnąć ich maksymalne napięcie. Powtórz te ćwiczenie 5 razy.

3 ćwiczenie:

Usiądź na zgiętych nogach, stopy powinny być rozstawione na szerokość barków, a ręce powinny być wyciągnięte z tyłu ciała. Powoli pochyl się do przodu. W tej pozycji wytrzymaj 3-4 minuty z przerwami, oddychaj głęboko i równomiernie, poczujesz rozciąganie mięśni kręgosłupa i odcinka lędźwiowego.

4 ćwiczenie

Prawą rękę połóż na lewym kolanie. Lewą rękę ułóż za ciałem i powoli obróć się w lewo. Odwróć delikatnie głowę i spójrz w lewo. Oddychaj tak głęboko, jak potrafisz! Powoli wracaj do pozycji wyjściowej, poczujesz rozciąganie bocznych i skośnych mięśni brzucha oraz mięśni lędźwiowych. Powtórz ćwiczenie z drugą stroną ciała.

5 ćwiczenie:

Połóż się na plecach, ugnij kolana i połącz stopy. Oddychaj równomiernie, staraj się rozciągnąć wewnętrzną stronę ud jak najdalej na boki i wytrzymać w tej pozycji. Pozostań w niej tak długo, jak długo czujesz się komfortowo, maksymalnie 2 minuty.

6 ćwiczenie

Połóż się na plecach, ugnij kolana, połącz kostki. Rękami przyciągnij nogi do ciała i mocno trzymaj kolana. Możesz poczuć rozciągnięcie mięśni ud i dolnej części pleców.

Na początku może być to dość trudne, ale z czasem to ćwiczenie będzie przyjemne i relaksujące. Pamiętaj o głębokim oddychaniu.

7 ćwiczenie:

Połóż się na plecach z rozpostartymi ramionami. Przyciągnij prawe kolano do klatki piersiowej. Następnie obróć całe ciało w lewo, do tyłu, pozostawiając ramiona w tej samej pozycji. Pozostań w niej przez około 3 minuty, a następnie powtórz je w drugą stronę. Ta pozycja jest bardzo przydatna dla każdego, kto często odczuwa ból pleców i kości ogonowej.

Copy