Sprawdzona sztuczka mojej babci. Po co sypać mąkę do zlewu.

Czysta kuchnia to twarz gospodyni. W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na kuchenkę, zlew i blat.

Góry brudnych naczyń i stare plamy tłuszczu w kuchni mogą zepsuć pozytywne wrażenie o całym domu. Jeśli chcesz, aby zlew zawsze błyszczał, a goście byli zachwyceni czystością w kuchni, skorzystaj z opisanej poniżej sztuczki z mąką.

Algorytm wykonania

Na początku może się wydawać, że jest to bezsensowne przedsięwzięcie, które tylko zmarnuje nasz czas. W rzeczywistości mycie zlewu mąką zajmuje nie więcej niż dwie minuty. Poważnie, sprawdzałam wielokrotnie. Wystarczy wykonywać ten zabieg raz w tygodniu.

W ciągu zaledwie 8 minut w miesiącu Twój zlew będzie lśnił czystością, a Ty będziesz mieć ogromną satysfakcję z wykonanej pracy.

Najpierw należy odtłuścić powierzchnię zlewu i przeprowadzić wstępne czyszczenie. Umyj zlew zwykłym detergentem do mycia naczyń. Opłucz zlew wodą, spłukując pozostałości środka do mycia. Weź ręcznik materiałowy lub papierowy i wytrzyj zlew, aż będzie całkowicie suchy. Nie zostawiaj w nim ani kropli wody.

Weź garść mąki (około dwóch łyżek) i posyp ją równomiernie nad zlewem. Uzbrój się jednorazowym ręcznikiem lub suchą, twardą gąbką i dokładnie pocieraj zlew przez kilka minut. Jeśli mąka ma szaro-brudny odcień, jesteś na dobrej drodze.

Następnie musisz zebrać pozostałości mąki ze zlewu i wyrzucić ją do kosza. Oczywiście nie można usunąć całej mąki do ostatniego grama. Jeśli pozostanie niewielka szczypta mąki, nie zaszkodzi to rurom i nie spowoduje zablokowania.

Po zakończeniu procedury opłucz zlew i wytrzyj go. Zlew należy wypolerować okrężnymi ruchami przy pomocy miękkiej szmatki. Ostrożnie zrób to po krawędziach zlewu i wokół otworu odpływowego.

Ważna uwaga! W zlewach ze stali nierdzewnej polerowanie odbywa się w określonym kierunku. Pocieranie powierzchni mąką wzdłuż odpowiednich linii zmniejszy prawdopodobieństwo uszkodzenia zlewu. Za pomocą szczoteczki do zębów wyczyść problematyczne obszary w pobliżu kranu i odpływu

Gotowe! Twój zlew lśni i błyszczy dzięki bezpiecznemu i naturalnemu środkowi do czyszczenia i polerowania stali nierdzewnej. Mąka jest całkowicie hipoalergiczna i nie wysusza skóry dłoni.

Copy