Jeśli chcesz, aby zbiory truskawek były owocne, musisz zadbać o nie już teraz. Instrukcje.

Co zrobić, aby Twoje truskawki były zdrowe i co roku obficie owocowały? To prostsze, niż mogłoby się wydawać.

Truskawka to jeden z najsmaczniejszych owoców. Najlepszą truskawką, jaką można wyhodować, jest ta z własnego ogrodu. Aby malutkie krzaczki obficie owocowały, należy je nawozić i chronić przed chorobami. Zastosuj się do prostych, niezawodnych rad profesjonalnego ogrodnika i ciesz się pysznym smakiem świeżych owoców, gdy tylko się pojawią.

Truskawki można łatwo uprawiać. Wymagają umiarkowanego nawożenia, które obejmuje regularne usuwanie martwych liści i dodawanie nowych pędów. Zamiast nawozów chemicznych można stosować nawozy naturalne, które zostały przebadane i są bezpieczne dla gleby i roślin. Truskawkę nawozi się w drugim roku po posadzeniu. Nawozi się ją także wiosną, gdy zacznie topnieć śnieg.

Nawóz do chleba

Drożdże pobudzają truskawki do wzrostu i zwiększają ich płodność. Drożdże zmieniają pH gleby, czyniąc je bardziej kwaśnym, co truskawki uwielbiają. Drożdże przyciągają pożyteczne organizmy, co ma pozytywny wpływ na plony.

Do produkcji nawozu chlebowego potrzebny jest suchy chleb. Chleb należy zalać wodą i umieścić w naczyniu. Pozostaw naczynie w stanie spoczynku na 6-10 dni. Proces fermentacji będzie przebiegał szybko i intensywnie. Po jego zakończeniu możesz rozcieńczyć roztwór wodą, aby przygotować wodę truskawkową.

Z pomocą pokrzywy truskawki będą mocniejsze.

W pokrzywie znajduje się tak wiele cennych związków, że zajęłoby to zbyt wiele miejsca, aby przedstawić nawet ich krótkie podsumowanie. Warto zauważyć, że wysoki poziom azotu w nektarze działa ochronnie na rośliny i stymuluje ich wzrost.

Włóż około 1 kg świeżych pokrzyw do plastikowego pojemnika i dodaj do niego wody. Umieść wiaderko w nasłonecznionym miejscu i przykryj ażurową pokrywką. Codziennie mieszaj roztwór drewnianym patyczkiem, aż przestanie fermentować i zniknie piana. Po rozcieńczeniu roztworu wodą dodaj wody, aby uzyskać proporcje 1:20.

Kwaśne mleko

Kwaśne mleko jest doskonałe dla rozwoju owoców. Na grządkach truskawek należy rozlać sfermentowane mleko zmieszane z kompostem, obornikiem i popiołem drzewnym. Zakwasi to lekko glebę i pobudzi rośliny do silnego wzrostu. Możesz także zmieszać kwaśne mleko z wodą i spryskać truskawki roztworem. Jest to świetny sposób na pozbycie się roztoczy i mszyc.

Nawóz z kurczaka

Azot zawarty w nawozie kurzym jest niezbędny dla wzrostu i plonów. Po rozcieńczeniu nawozu kurzego z wodą w stosunku 1:10, a następnie po przefermentowaniu go wodą. Nie należy przedawkowywać tego nawozu, ponieważ może to spowodować uszkodzenie roślin. Nawóz należy stosować do momentu rozpoczęcia kwitnienia truskawek.

Dwa w jednym – chroni i pielęgnuje

Oto moja metoda, dzięki której truskawki rosną i pozostają zdrowe. Warto ją stosować, jeszcze nigdy mnie nie zawiodła.

Składniki:

  • 1 szklanka woodash
  • 2 g nadmanganianu potasu
  • 2 g sproszkowanego kwasu borowego
  • 1 łyżeczka jodyny
  • 1 – 2 litry wrzącej wody

Sposób przygotowania:

Wymieszaj wodę z popiołem. Po ostygnięciu roztworu dodaj resztę składników. Spryskaj truskawki, aby upewnić się, że liście są zwilżone. Nawóz powinien być stosowany do momentu pojawienia się kwiatów truskawek.

Doświadczony ogrodnik poleca ochronę przed szkodnikami i grzybami

Szara pleśń może być zwalczana przez mniszka lekarskiego na truskawkach. 500 g mniszka namoczyć w 10 l wody przez 24 godziny. Mieszankę przecedzić i spryskać.

Czosnek odstrasza niektóre szkodniki i pomaga ograniczyć rozwój chorób grzybowych i bakteryjnych.

Wymieszać 10 l wody z 200-300 gramami czosnku. Preparat można stosować natychmiast, a w postaci sprayu – po 2 godzinach.

Copy