Z tego artykułu dowiesz się, jak możesz odpowiednio zadbać o swoje stopy, by przywrócić im ładny wygląd i odpoczynek.

Przez większość roku pozostają w ukryciu, dopiero latem częściej je pokazujemy. Mowa oczywiście o stopach, o których nierzadko zapominamy podczas rutynowych czynności pielęgnacyjnych, a przecież to one niosą nas każdego dnia, będąc podporą ciała. Narażone są na wiele przypadłości jak zrogowacenia skóry, spękania i przesuszenie.

Zmęczenie czy uczucie ciężkości stóp po całym dniu lub wysiłku nie są niczym dziwnym ani niepokojącym. Jeśli jednak nie zadba się o systematyczne zabiegi tych części działa, ich kondycja z czasem będzie się pogarszać i w efekcie mogą pojawić się odciski, modzele, a nawet i deformacje.

Przedstawiamy Tobie prosty sposób, by zatroszczyć się o higienę stóp. Zapoznaj się z nim, wypróbuj, a te dwie niedoceniane siłaczki, utrzymujące Cię w pozycji pionowej, na pewno będą wdzięczne.

Co będzie potrzebne do tego zabiegu pielęgnacyjnego?

  • kilkanaście minut wolnego czasu
  • mleko; od dwóch do czterech szklanek
  • soda oczyszczona
  • ciepła woda

Proponowana metoda nie zrujnuje budżetu, niezbędne składniki są łatwo dostępne i przeważnie znajdują się w każdym domu. Efekt natomiast będzie odwrotny do poniesionych kosztów, ponieważ niewielkim nakładem zafundujemy stopom niezwykłe spa, pozbywając się martwego naskórka i uzyskując uczucie wygładzenia. Stopy będą zauważalnie bardziej miękkie oraz odświeżone, a nieprzyjemny zapach zniknie.

Mleko nie bez powodu bywa komponentem wartościowych kosmetyków, ponieważ ma działanie złuszczające, a dodatkowo niweluje bruzdy i wzmaga wytwarzanie kolagenu. Podgrzej mleko, mocz stopy przez około 10 minut, po czym dodaj znaną ze swoich właściwości antybakteryjnych sodę oczyszczoną.

Następnie za pomocą szczotki pocieraj stopy, usuwając martwe komórki, a po zakończeniu zabiegu obmyj stopy wodą. Całości dopełni zastosowanie odpowiedniego kremu.

Copy