Białe zasłony z upływem czasu tracą swój śnieżnobiały kolor i narażone są na żółknięcie. Ten sposób pomoże Ci to zwalczyć, a różnica będzie widoczna już po pierwszym praniu.

Białe zasłony z czasem przestają być śnieżnobiałe, robią się wyblakłe a czasami nawet i żółkną. W tym artykule podpowiemy, w jaki sposób można uzyskać bielsze firany i to zaledwie po pierwszym praniu.

Wybielanie firanek i zasłon według naszych wskazówek jest bardzo proste, skuteczne i nie wymaga używania specjalnych środków chemicznych. Dzięki dwóm składnikom, które każdy znajdzie w swojej kuchni, można w łatwy sposób nadać bieli wyblakłym zasłonom.

Zdjęte zasłony należy dokładnie odkurzyć i namoczyć w ciepłej wodzie przez 10 minut, by całkowicie pozbyć się nadmiaru kurzu. Kolejnym krokiem jest wypłukanie zasłon kilkukrotnie w czystej wodzie. Zagotuj wodę i przygotuj roztwór, wsypując do wody 6 łyżek stołowych soli, następnie namocz przez 10 minut zasłonę w przygotowanym roztworze.

Zasłony ponownie płuczemy w czystej wodzie i bierzemy się za przygotowanie kolejnego roztworu. Do gorącej należy dodać 2 łyżki octu i ponownie zamoczyć zasłony na 10 minut. Później zasłony pierzemy w pralce i pozostawiamy do wyschnięcia na suszarce.

WSKAZÓWKA:

Soli można używać również do wybielania bielizny czy pościeli. Sól jest starą, skuteczną metodą wybielania, którą stosowały babcie. Wystarczy tylko dodać więcej soli i wydłużyć czas moczenia tkaniny, a następnie wyprać i wysuszyć. Tylko tyle wystarczy, by materiały były bardzo czyste i lśniące.

Copy