Dzięki temu moje kwitną prawie bez przerwy: są bujne, bez pleśni i chorób: Przygotuj tą wodę z ziemniaków i podlewaj ją storczyki.

Prawdopodobnie słyszałaś już może o dobrodziejstwie wody pozostałej po gotowaniu skórek ziemniaków. Jest ona pełna składników odżywczych i witamin. Jednym z najlepszych sposobów jest wykorzystanie jej jako nawozu dla roślin. Używam jej np. do podlewania orchidei i innych kwiatów doniczkowych.

Tak rozkwitła moja orchidea po użyciu wody po ziemniakach.

Cud wspomagający kwitnienie, który robisz ze zwykłych odpadów

Istnieje kilka powodów, dla których warto stosować nawóz ze skórek ziemniaka. Po pierwsze, jest to najłatwiejszy i najtańszy sposób nawożenia. Po drugie, skórka jest w stanie trawić bakterie w glebie, ale jednocześnie zachowuje w niej wszystkie składniki odżywcze.

Do jej przygotowania wystarczy woda i skórki pozostałe z obierania ziemniaków. Będziesz potrzebować obierki z około 3-6 ziemniaków na 1 litr wodyTworzona w ten sposób woda jest pełna minerałów i składników odżywczych w łatwo przyswajalnej formie, co da Twoim roślinom natychmiastowy impuls do wzrostu i kwitnienia.

Obierz ziemniaki i pokrój skórki na mniejsze kawałki.

Włóż do garnka, zalej wodą i gotuj na wolnym ogniu.

Następnie pozwól mu ostygnąć pod przykryciem, a następnie odcedź. Polecam używać tego nawozu co 15 dni. Wszystko, czego potrzebujesz, to mały eliksir w każdym garnku. Możesz przechowywać płyn w lodówce przez 15-20 dni.

Powodzenia!

Copy
error: Treść zabezpieczona !!