Przekonaj się, jak jedna tabletkę w wodzie potrafi zdziałać cuda w Twoim ogrodzie, eliminując mszyce w mgnieniu oka.

Chociaż to dobrze znane, mało kto zdaje sobie sprawę z tego efektu w ogrodzie. Kompleks witamin B, dostępny w każdej aptece, jest powszechnie znany.

Możesz kupić tę podstawową witaminę za nieco więcej niż złotówkę, ale nie musisz polegać wyłącznie na tym, co masz w ogrodzie. Sprawdź swoją apteczkę, być może znajdziesz tam B-complex po terminie gwarancyjnym. Oto jak nasi czytelnicy radzą go wykorzystać!

Wykorzystaj tę witaminę przeciw mszycom. W zeszłym roku, będąc zdesperowaną z powodu mszyc na surfinii, dostałam radę od mojej teściowej, aby użyć sprayu B-complex. Miałam tę witaminę przeterminowaną w domu, co okazało się doskonałym sposobem jej wykorzystania. Rozpuściłam 1 tabletkę w 500 ml wody i opryskałam nią zaatakowane rośliny. Po kilkukrotnym powtórzeniu zabiegu mszyce zniknęły, rośliny odżyły, a resztę witaminy użyłam do dressingu. – Julia.

Idealny środek na porzeczki. Gdy mszyce niemal zniszczyły moje porzeczki, odrywałem uszkodzone liście, a następnie opryskiwałem je sprayem B-complex lub piwem. Kluczowe jest dostarczenie im solidnej dawki witaminy B, której te małe szkodniki nie znoszą. W tym roku również udało mi się uratować porzeczki. – Roman.

Przeciwko mszycom na różach używam zwykłego kompleksu witamin B. Czytałam, że ich zapach i sama witamina odstraszają te owady. – Ewka.

Wysuszone plamy na trawniku znikają, gdy rozpuszczę kilka tabletek w wodzie do podlewania, dodając 2 łyżki cukru. Po kilku tygodniach trawnik odzyskał zieleń. Polecam tę metodę. – Milena.

Ochrona przed komarami. Regularne przyjmowanie B-complex trzy razy w tygodniu przed sezonem sprawia, że komary i kleszcze omijają mnie szerokim łukiem. Gdy nie stosuję tej metody, owady mnie dręczą przez całe lato. – Dominika.

Więcej trików przeciw mszycom. Są one problemem w wielu ogrodach. Możesz je wyeliminować szybko, tanio i łatwo bez szkodliwej chemii, używając tylko trzech składników. Po prostu mieszasz, opryskujesz i rośliny mogą rosnąć zdrowo.

Składniki to 1 łyżka sody oczyszczonej, 1 opakowanie proszku do pieczenia, 1 łyżeczka płynu do mycia naczyń i 3 litry wody. Wlej 1 łyżkę sody oczyszczonej do dużej butelki z rozpylaczem, dodaj proszek do pieczenia i płyn do mycia, zalej wszystko wodą, zamknij i wstrząśnij. Najlepiej opryskiwać rośliny rano lub wieczorem, aby uniknąć poparzenia liści przez słońce.

error: Treść zabezpieczona !!