Dodaj czosnek do storczyków. Myślałam, że to jakiś żart, ale ta sztuczka naprawdę działa

Pielęgnowanie kwiatów to nie tak prosta sprawa, jak się wydaje. Trzeba podchodzić do tego z dużą dozą cierpliwości, warto także poznać różnego rodzaju triki, które mogą bardzo wspomóc rośliny oraz sprawić, że będziemy cieszyć się pięknymi kwiatami przez długi czas.

Dla przykładu jednym ze sposobów na stymulację storczyków jest wyciąg z czosnku. Dzięki niemu i jego wartościom odżywczym kwiaty stają się silniejsze oraz pięknie kwitną. Do przyrządzenia tej niezwykłej, ale naturalnej odżywki potrzebujemy wyłącznie jednego litra wody oraz trzech ząbków czosnku.

Wodę wlewa się do garnka i gotuje, a gdy ostygnie dodaje się ząbki czosnku. Następnie miksturę należy przykryć pokrywką i odstawić na jedną dobę.

Otrzymaną w ten sposób substancją moczy się storczyki przez około 20-30 minut bez podlewania nią kwiatów. Należy wyłącznie zamoczyć kwiaty w naczyniu z wywarem, a potem wyjąć. Kurację tą stosuje się raz w miesiącu.

Pierwsze efekty można zobaczyć już po dwóch lub trzech zabiegach. Warto pamiętać, aby za każdym razem wywar z czosnku był świeży – można go przechowywać maksymalnie przez dwa dni.

Copy