Moja dermatolog zdradziła przepis. Wystarczą tylko dwa składniki, aby cieszyć się gładkimi stopami.

Stopy, to element naszego ciała, który ma wyjątkowo wymagające zadanie – całymi dniami utrzymuje nasz ciężar. Dlatego warto o nie zadbać, by były nie tylko piękne, ale i zdrowe.

Każdego dnia nasze stopy są narażone na szereg czynników, które stopniowo je uszkadzają. Ich eksploatacja bywa bardzo inwazyjna.

Ponadto mają kontakt z różnym podłożem, a także przebywają w butach, gdzie ze względu na czas, pogodę, ale i potliwość panują różne warunki. Te czynniki sprawiają, że w okolicach stóp szczególnie łatwo mogą pojawiać się infekcje i inne komplikacje zdrowotne.

Aby skutecznie zadbać o swoje stopy, można samodzielnie przygotować rewelacyjną maseczkę – dzięki niej pozbędziemy się przebarwień i spękań.

Potrzebne są tylko dwa składniki: kilka tabletek aspiryny i cytryna.

W miseczce należy rozdrobnić (widelcem bądź przy użyciu moździerza) pięć tabletek aspiryny. Następnie wycisnąć do miseczki sok z całej cytryny i dodać do proszku, a następnie wymieszać składniki.

Jeśli masa okaże się zbyt sucha, należy dolać do niej soku z cytryny (lub ewentualnie wody).
Tak przygotowaną maseczkę nakłada się równomiernie na czyste stopy.

Po upływie 20 minut należy spłukać maseczkę ciepłą wodą, po czym (jeśli zajdzie taka potrzeba) energicznie zrobić peeling przy użyciu pumeksu. 

Następnie należy ponownie spłukać stopy ciepłą wodą i nasmarować je balsamem nawilżającym. Aby uzyskać najlepsze efekty, taką maseczkę należy stosować 2 do 3 razy w ciągu tygodnia.

error: Treść zabezpieczona !!