Jak zadbać o swoje stopy w domu: Sprawdź, jak soda oczyszczona może pomóc w pielęgnacji stóp.

Soda oczyszczona potrafi mieć bardzo dobry wpływ na nasze stopy. W tym artykule przedstawimy ci bliżej, jak można wykorzystać sodę oczyszczoną do pielęgnacji swoich stóp.

Na pierwszy rzut  oka, metoda ta może wydawać się nieco dziwna, jednak efekty, jakie przynosi. Są naprawdę zaskakujące. Doświadczenie wielu osób pokazuje wyraźnie, że soda ma wiele przydatnych zastosowań i może być również skuteczna w walce ze stwardniałą skórą na stopach.

Potrzebne składniki:

  • Ciepła woda
  • Cytryna
  • 1-2 łyżki sody oczyszczonej

Sposób przygotowania:

Wystarczy, że wlejesz ciepłą wodę do zlewu i dodasz do niej sodę oczyszczoną. Całość dokładnie ze sobą wymieszaj i dodaj sok z cytryny. Teraz w tak przygotowanym roztworze, zanurz swoje stopy. Pozostałą połówkę cytryny, wykorzystaj do masowania swoich stóp. W takim roztworze, należy moczyć nogi przez około 15 minut. Najlepiej wykonywać tę czynność codziennie, a już po kilku razach, z pewnością zauważysz  zaskakujące efekty.

Twoja skóra na stopach stanie się o wiele delikatniejsza i miękka. Taka kąpiel stóp jest również bardzo relaksująca i przyjemna. Przygotowany roztwór posiada również działanie antyobrzękowe oraz przeciwbólowe. Stopy regularnie moczone w sodzie, posiadają również lepsze krążenie krwi. Warto jednak zaznaczyć, że soda oczyszczona przynosi jeszcze dużo więcej pozytywnych skutków dla stóp.

Zrogowaciała skóra na piętach

Aby pozbyć się twardej skóry ze stóp, wymieszaj ze sobą sodę oczyszczoną oraz wodę, w takiej proporcji, aby przygotować maść. Nałóż ją na stopy po umyciu i pozostaw na jakiś czas. Następne zmyj nałożoną pastę. Powtarzaj ten proces do momentu, aż zauważysz wyraźne efekty tej terapii. Pamiętaj, że lepsze efekty możesz uzyskać, jeżeli przed nałożeniem pasty, dokładnie wymoczysz swoje stopy.

Zwalcz grzybicę paznokci

Aby pozbyć się grzybicy ze swoich paznokci, będziesz musiał przygotować specjalną kąpiel. Do wanny wlej niedużą ilość wody, tak, aby można było w niej zamoczyć całe stopy. Najlepiej, aby temperatura wody, była dla ciebie komfortowa. Teraz rozpuść pół szklanki sody w przygotowanej wcześniej wodzie.

Dodaj dom całości niewielka ilość soku z cytryny i mocz swoje stopy przez około 15 minut. Gdy upłynie już ten czas, możesz zedrzeć ze stóp zrogowaciały naskórek. Poprawi to kondycję twoich stóp. W kwestii grzybicy, najlepiej jest nałożyć po wymoczeniu stóp, wcześniej wspomnianą pastę na paznokcie. Efekty powinny być widoczne bardzo szybko. Należy jednak regularne powtarzać tę operację, jeżeli mamy poważny problem z grzybicą paznokci.

Pozbądź się plam pigmentowych

Aby pozbyć się nieestetycznych plam na skórze, wystarczy dodać sodę oczyszczoną do wody i wymieszać. Tak przygotowaną mieszankę należy nakładać na miejsca, gdzie występują plamy i wcierać. Proces ten należy powtarzać do momentu zobaczenia poprawy.

Naturalny peeling z sody

Soda oczyszczona posiada działanie złuszczające skórę, dlatego bardzo dobrze radzi sobie ona przy usuwaniu martwych komórek naskórka. W celu stworzenia takiego peelingu, trzeba wymieszać sodę z wodą w proporcji 3 do 1. Powstałą mieszankę należy nałożyć na wybrany przez nas obszar skóry, który ma zostać oczyszczony. Po upływie pewnego czasu, opłucz wybrane miejsce wodą. Skóra powinna być teraz o wiele gładsza i nieco jaśniejsza. To świetny naturalny peeling dla ludzkiej skóry.

Zadbaj o swoje dłonie

Dłonie ludzkie są często bardzo zniszczone, ponieważ wystawiane są na negatywne działanie wielu czynników zewnętrznych. Dzięki sodzie można jednak przywrócić ludzkie dłonie do naturalnego wyglądu. Dzięki przygotowanej z sody oczyszczonej i miody mieszance, twoje ręce będą gładkie i delikatne. Wystarczy wymieszać niewielka ilość sody z łyżką miodu. Taką mieszankę rozprowadź po dłoniach i paznokciach. Na sam koniec opłucz ręce w wodzie z nałożonej mieszanki.

Zahamuj nadmierną potliwość

Nadmierna potliwość to problem wielu ludzi, jednak soda oczyszczona może pomóc zwalczyć tę przypadłość. Wystarczy wykorzystać mieszankę sody oczyszczone oraz wody w formie dezodorantu. Nałożenie jej pod pachy lub w inne newralgiczne miejsca, sprawi, że nasz organizm będzie się mniej pocił.

Zwalcz trądzik

Trądzik to bardzo poważny problem wielu osób, ponieważ wpływa on negatywnie na naszą urodę, co przekłada się na pogorszenie samooceny. Sodę oczyszczoną można wykorzystać właśnie w walce z trądzikiem. Wykonaj mieszankę sody oczyszczonej oraz kilku kropi soku z cytryny i nałóż ją na miejsca, gdzie występuje trądzik. Pamiętaj jednak, aby robić to w godzinach wieczornych, ponieważ nie można leczonej w ten sposób skóry wystawiać na działanie promieni słonecznych. Może to wywołać, pojawienie się plam starczych.

Pozbądź się czarnych kropek

Nieestetyczne czarne kroki są zmartwieniem wielu osób. Soda oczyszczona może bardzo skutecznie zadziałać w kwestii pozbycia się właśnie takich kropek. Wystarczy wymieszać jedną łyżkę sody oczyszczonej z niewielką ilością mleka. Taką substancję należy nanieść na miejsce, gdzie pojawiają się czarne kropki. Po 15 minutach od nałożenia mieszanki na wybrane miejsce, należy ją zmyć.

Usuń nadmiar oleju w włosów

Tłuste włosy wyglądają bardzo nieestetycznie, jednak dosyć często jest pozbyć się tego problemu. Można spróbować wykorzystać właśnie sodę oczyszczoną do walki z olejem na włosach. Ma ona bardzo dobre działanie oczyszczające dzięki, czemu włosy znów wyglądają dobrze. Wystarczy jedną łyżkę sody oczyszczonej pomieszać z szamponem do włosów. Taką mieszankę należy normalnie nanieść i pozostawić na kilka minut. Później całość spłucz zimną wodą, a efekt będzie natychmiastowy.

Lśniące włosy

Mieszanka sody oczyszczonej oraz octu może również sprawić, że włosy będą wyglądać zdrowo i będą bardzo czyste. Ocet pomaga bowiem przywrócić równowagę kwasową struktury włosów, przez co zaczynają one błyszczeń i stają się o wiele miększe.

Sposób przygotowania:

Rozcieńcz łyżkę sody w 5 łyżkach wody i rozprowadź oczyszczoną mieszanką po włosach. Teraz przyszedł czas na ocet jabłkowy. Rozcieńcz jedną łyżkę takiego octu w szklane wody i nałóż na włosy, aż po same końce. Po pewnym czasie, trzeba całą głowę wypłukać ciepłą wodą. Taka terapia powinna trwać przez około tydzień.

Po jego upływie, należy zrobić sobie którą przerwę, przed następnym zabiegiem. Wykorzystując tę technikę, dosyć szybko zauważysz poprawę stanu swoich włosów, ponieważ tak przygotowana terapia ma bardzo lecznicze działanie. Włosy stają się gładkie, błyszczące i jedwabiste.

To świetne rozwiązanie, dla wszystkich tych, którzy chcą zadbać o swoje włosy przy wykorzystaniu naturalnych składników. Jest to całkowicie bezpieczna metoda, jeżeli nie przesadza się z jej częstotliwością.

error: Treść zabezpieczona !!