Instrukcje krok po kroku: Jak nawozić ogórki, aby uzyskać większe plony.

Z pomocą sody oczyszczonej możesz zebrać nawet kilkanaście kilogramów ogórków z jednej rośliny! Dowiedz się, jak to zrobić.

Naturalny i w pełni bezpieczny sposób, żeby Twoje ogórki rosły i owocowały jak szalone. Jeśli jesteś ogrodnikiem, nawet amatorem, musisz wiedzieć, że Twoim przyjacielem jest soda oczyszczona. Jeśli użyjesz jej w uprawie ogórków, zdziwisz się, jak wiele potrafi zdziałać.

Koniecznie poznaj ten przepis i ciesz się kilogramami ogórków! Nie tylko wydłużysz czas owocowania i zbiorów, ale też przyspieszysz wzrost roślin i zwiększysz liczbę warzyw. Pamiętaj, że w sezonie każdą roślinę musisz nawieźć 3 razy.

Każde nawożenie ma inny cel. Pierwszy raz warto podlać rośliny roztworem sody dwa tygodnie po przesadzeniu ich do gruntu. Drugie nawożenie należy wykonać po kolejnych dwóch tygodniach, co z kolei zwiększy liczbę pąków.

Trzeci raz podlej rośliny podczas formowania ogórków, dzięki czemu powstanie więcej owoców, a dodatkowo soda zapobiegnie żółknięciu liści.

Przepisy na nawozy z sody

Dwa pierwsze nawożenia warto wykonać z tymi proporcjami:

  • 10 litrów wody, musi być gorąca
  • 80 g sody oczyszczonej

Trzecie nawożenie powinno mieć takie proporcje:

  • 10 litrów gorącej wody
  • 3-4 krople jodu
  • 60 g sody oczyszczonej

Składniki poszczególnych nawozów wymieszaj dokładnie i za każdym razem odstaw do ostygnięcia. Roztwór musi mieć temperaturę pokojową!

Podlewaj rośliny wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, pod każdą wlej mniej więcej pół litra nawozu. Przekonaj się, jakie cuda może zdziałać soda!

Copy
error: Treść zabezpieczona !!