Kiedy dowiedziałam się, jak ją używa, też pojechałam kupić. Sąsiadka kupiła ostatnio kilka paczek skrobi ziemniaczanej.

Skrobie ziemniaczane, znane jako proszek kompletnie bez smaku zyskał w ostatnim czasie wielu zwolenników.

Oprócz skutecznego działania zagęszczającego stosowanego do sosów, puddingów, ciast czy zup, cieszy się również dużym uznaniem wśród lekarzy zachwalających jego korzystny wpływ na przewód żołądkowo-jelitowy. Wiele osób zaskakuje również fakt, że skrobia wykorzystywane są również do produkcji kosmetyków. Dzisiaj dowiemy się jak skutecznie wykorzystać właściwości skrobi ziemniaczanych nie tylko w kuchni!

krochmal w codziennym życiu

Pielęgnacja skóry twarzy

skrobia dla skóry

Aby szybko przygotować domowej roboty maseczkę do cery tłustej wymieszaj 0,5 szklanki ciepłej wody z dwoma łyżeczkami skrobi i odrobiną balsamu. Nałóż maskę na 20 minut, a następnie dokładnie spłucz wodą. Dla lepszego efektu zaleca się stosowanie maseczki trzy razy w tygodniu.

Umyć szkło

krochmal do mycia szyb

Do stworzenia skutecznego środka myjącego na bazie skrobi wystarczy zmieszać po 1 szklance octu, soku z cytryny i wody oraz 2 łyżeczki skrobi ziemniaczanej. Następnie przylej miksturę do butelki z rozpylaczem i gotowe!

Czyści srebro stołowe

skrobia srebra

Wszyscy doskonale wiemy jak trudne jest dbanie o srebrne sztućce. Aby stworzyć skuteczny środek do ich czyszczenia należy zmieszać 4 łyżki skrobi z wodą i tak przygotowaną pastą wytrzeć srebro stołowe i pozostawić do wyschnięcia.

Usuwa tłuste plamy

skrobia z tłuszczowych plam

Mało osób wie, że aby skutecznie pozbyć się tłustych plam z ubrania lub tapicerki wystarczy 50 ml mleka z 4 łyżkami stołowymi skrobi. Gotową mieszankę czyszczącą nałóż na plamę i pozostaw na noc, a rano ciesz się z prostego rozwiązania problemu!

Usuwa nieprzyjemny zapach

skrobia z nieprzyjemnego zapachu

Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów, posyp je na noc skrobią ziemniaczaną, a rano dokładnie odkurz. Niesamowity efekt gwarantowany!

Ułatwia prasowanie

spray do prasowania skrobi

Aby skutecznie uprościć prasowanie, wystarczy wymieszać dwie szklanki wody z jedną łyżeczką skrobi ziemniaczanej. Następnie przelać do butelki z rozpylaczem i spryskać ubranie przed prasowaniem.

Czyści ubrania

skrobia czyści ubrania

Mało osób wie, że skrobia ziemniaczana potrafi wyczyścić ubrania lepiej niż niejedna pralnia chemiczna! Do plastikowej torby należy włożyć rzecz wymagającą czyszczenia i dolać dwie szklanki skrobi. Następnie wystarczy zamknąć szczelnie torbę i kilkukrotnie potrząść, aby skrobia równomiernie rozprowadziła się po tkaninie. Pozostaw torbę na noc, a następnego dnia ciesz się czystymi rzeczami!

Rozwiązuje węzły

skrobia rozwiązuje węzły

Aby ułatwić sobie rozwiązanie trudnego węzła, wystarczy posypać go niewielką ilością skrobi!

Czyści tapicerkę

skrobia czyści meble

Pięknie wyglądające meble wymagając regularnego czyszczenia. Aby to zrobić, zmieszaj 1 łyżeczkę skrobi ze szklanką wody. Następnie nałóż powstałą mieszaninę na szmatkę i dokładnie wytrzyj meble.

Jak widać jest wiele sposobów na użycie skrobi ziemniaczanej, o których wiele osób nie ma pojęcia! Od dzisiaj oprócz stosowania w kuchni możesz zacząć używać jej do rozwiązywania drobnych domowych problemów!

Nie zapomnij postępować zgodnie ze wskazówkami zawartymi w artykule, a także udostępnić informacji swoim znajomym!