Poznaj prosty sposób na pozbycie się siwych włosów, uzyskaj bogaty kolor. Kto nie sprawdzi, nie uwierzy

Naturalny sposób na pozbycie się siwizny i uzyskanie pięknego, intensywnego koloru włosów bez stosowania koloryzacji za pomocą syntetycznych barwników.

Siwienie włosów to jeden z symptomów starzenia się. Proces ten przeciętnie zaczyna się w wieku 40 lat, a czasem w młodszym wieku. Siwizna pojawia się wcześniej niż głębokie zmarszczki na twarzy. Czas pojawienia się i tempo siwienia uwarunkowane jest czynnikami genetycznymi, dietą, stylem życia.

Stres i niedobór witamin, przede wszystkim z grypy B to przyczyny pojawienia się siwizny nawet w młodym wieku. Siwe włosy to nie jest powód do rozpaczy. Można za pomocą naturalnych barwników sprawić, że siwizna będzie dużo mniej zauważalna, a włosy nabiorą zdrowego, atrakcyjnego wyglądu.

Siwe włosy są przezroczyste. Załamanie światła nadaje im popielaty kolor. Naturalny sposób na siwiznę to nie tylko popularna henna, ale również zawierająca jeszcze ciemniejszy pigment czarna herbata.

Jak siwym włosom nadać przyjemnego, intensywnego koloru za pomocą czarnej herbaty?

Do przygotowania koloryzującej mikstury potrzebujemy:

  • 6 łyżek czarnej suszonej herbaty,
  • 3 łyżki octu jabłkowego,
  • 3l wody.

Herbatę zagotowujemy w trzech litrach wody. Czekamy aż się zaparzy i całkowicie ostygnie. Aby pozbyć się liści herbaty przecedzamy płyn przez sitko. Do naparu dodajemy ocet jabłkowy, który pełni rolę stabilizatora koloru. Umyte wcześniej włosy powoli spłukujemy płynem z czarnej herbaty i octu, jednocześnie masując skórę głowy. Preparat pozostawiamy na włosach na 15 minut.

Nie musimy spłukiwać włosów wodą, ponieważ zastosowany przez nas preparat jest całkowicie naturalny. Procedurę powtarzamy po każdym myciu włosów. Ciemny pigment zawarty w herbacie stopniowo wypełnia włosy i zabarwia je na coraz intensywniejszy kolor. Po upływie 2 tygodni zauważymy wyraźną różnicę. Nasze włosy staną się silniejsze, nabiorą zdrowego wyglądu i pięknego odcienia.

W taki oto sposób możemy pozbyć się siwych włosów za pomocą czarnej herbaty bez użycia syntetycznych farb. Jest to sposób naturalny, bezpieczny dla zdrowia i skuteczny, chociaż wymagający czasu i cierpliwości.