Dodaj łyżeczkę na litr wody: Dzięki temu rozwiązaniu możesz ukorzenić prawie każdą roślinę.

Niektóre rośliny są prawie niemożliwe do rozmnażania z sadzonek, ponieważ mają trudności z wypuszczaniem nowych korzeni. Jest jednak jeden domowy środek, który zmusi prawie wszystkie sadzonki do ukorzenienia. Sztuką jest dodanie naturalnego miodu do sadzonek.

Naucz się tej metody i łatwo pomnóż swoje ulubione rośliny. Podczas ukorzeniania sadzonek miód przyczynia się do aktywnego rozwoju i wzrostu dolnych korzeni, dodatkowo miód dezynfekuje. Ponadto miód jest trudny do zmycia i dlatego nie pozwala na przenikanie patogenów zawartych w podłożu w uszkodzoną powierzchnię.

Przygotowanie korzenia miodu

Składniki:

  • 1 łyżeczka miodu naturalnego na 1 litr wody

Przygotowanie:

Wymieszaj miód z wodą. Aby szybciej się rozpuścił, należy go najpierw wymieszać z niewielką ilością ciepłej (nie gorącej) wody. Następnie dodaj odpowiednią ilość zimnej wody. Odetnij sadzonki. Namocz je w przygotowanym roztworze miodu.

Pozostaw do namoczenia na 1-24 godziny. W tym czasie sadzonki wchłoną substancje biologicznie czynne. Sadzonki drzewne będą potrzebowały więcej czasu, zielne i niewymagające mniej czasu.

Aby stymulator wzrostu (miód) pozostał na sadzonkach tak długo, jak to możliwe. Nie powinny wbijać się w ziemię, ale najpierw zrobić w ziemi dziurę, włożyć w nią sadzonkę, docisnąć ziemię wokół niej i zalać wodą.

Zapewni to maksymalną przyczepność. Nie potrzebujesz żadnych drogich stymulatorów ukorzeniania.

Najpotężniejszy hormon ukorzeniający dawnych ogrodników – magia, której nie potrafi złapać nawet chemia kupiona w sklepie

Znam tę metodę od mojego dziadka. Używamy go zawsze, gdy chcemy coś rozmnożyć sadzonkami – od zwykłych pelargonii, przez lawendę, po drzewa owocowe. Możesz łatwo wyrzucić akceleratory ukorzeniania – naprawdę nie trzymają się tego starego przepisu.

Sprawdź, czy masz wierzbę na swojej posesji lub przed domem. Istota triku polega na tym, że do ukorzeniania używa się drewna wierzby. Wystarczy od 15 do 20 gałązek dowolnej odmiany wierzby i pojemnik z wodą.

Jak to zrobić?

Włóż pokrojone gałązki do pojemnika i zalej lekko letnią wodą. Pozostaw je w wodzie na co najmniej 24 godziny (ale zalecany jest również 48-godzinny pobyt), następnie usuń gałązki i zanurz w otrzymanym w ten sposób roztworze sadzonki, które chcesz posadzić na jeden dzień.

Po tym czasie posadź je w wybranym przez siebie miejscu. Naturalny roztwór do ukorzeniania można przechowywać w chłodnym miejscu lub bezpośrednio w lodówce przez miesiąc bez utraty jego działania. Z sadzonkami potrafi robić naprawdę wspaniałe rzeczy. Wypróbuj ten stary, sprawdzony przepis.

Roztwór drożdży

Roztwór drożdżowy był już używany przez naszych dziadków. Stymuluje roślinę, rozwój systemu korzeniowego, a dzięki temu Twoje sadzonki szybko się ukorzenią i wyrosną mocne korzenie. Dodaj 100 g drożdży do jednego litra wody i wymieszaj. Pozostaw sadzonki w tym roztworze na 24 godziny, a następnie spłucz. To stara i sprawdzona metoda stymulacji roślin i rozwoju systemu korzeniowego.

Więcej sztuczek, jak rozmnażać cokolwiek za pomocą sadzonek

Mocna dwójka za ukorzenienie!

Czego potrzebujemy?

  • cynamon,
  • miód,
  • szklany kubek z podłożem do nasion,
  • plastikowa torba.

Przygotowanie:

Kluczem do sukcesu jest uzyskanie młodych i zdrowych sadzonek – można je rozpoznać po zielonym kolorze i mocnych liściach. Takie sadzonki mają największą siłę ukorzeniania. Jeśli na cięcia jest dużo liści, możesz je przerzedzić. teraz przyklej spód nacięcia w miodzie, a następnie zanurz go w cynamonie – jeśli nacięcie jest zbyt szerokie, po prostu pokryj spód jak największą ilością miodu.

Tak przygotowany kiełek wbijamy w podłoże do siewu w szklanym pojemniku. Całą szklankę nawadniamy i wkładamy do plastikowej torby. Miód i cynamon zabijają szkodliwe bakterie i chronią korzeń przed chorobami, jednocześnie działa silnie pobudzająco.

Plastikowa torebka stworzy w środku idealny klimat do wzrostu korzeni, szklana miseczka zapewni wystarczającą ilość światła. Według wielu ogrodników jest to najlepsza i najskuteczniejsza metoda ukorzeniania. Po 5 do 10 dniach roślina zapuszcza korzenie. Ta metoda jest używana przez wielu ogrodników, spróbuj sam.

Korzenie do róż ciętych

Czy dostałeś cięte róże? Wypróbuj prosty domowy trik, dzięki któremu zakorzenią się i będziesz mógł cieszyć się nimi przez miesiące! Jeśli otrzymałeś bukiet róż, które powoli, ale pewnie zaczynają więdnąć i tracić piękno, możesz spróbować małego domowego eksperymentu.

Jeśli się powiedzie, róże na twoim parapecie zakorzenią się i możesz później przesadzić je do ogrodu wraz z innymi różami.

Jak to zrobić?

Weź ostry nóż i zdejmij czubek róży. Odetnij również dolną część i usuń wszystkie liście z pozostałej łodygi. Odcięta część powinna mieć około 20-25 cm długości.

Aby zmusić ciętą różę do zakorzenienia się, przedstawiamy 3 najlepsze domowe metody, jak to zrobić. Zapraszam do wypróbowania każdego z nich.

1.

Przygotujemy roztwór zawierający drożdże. Stosujemy 100 mg drożdży na 1 litr wody. Sadzonki moczymy w roztworze do około 1/3 sadzonek i pozostawiamy w nim na 1 dzień. Następnie spłucz ciepłą wodą i umieść na parapecie w pojemniku z wodą tak, aby dotarł do nie więcej niż ½ sadzonek. Pozostawiamy go w nasłonecznionym miejscu w mieszkaniu w temperaturze pokojowej. Regularnie zmieniamy i uzupełniamy wodę, aby zawsze sięgała około ½ sadzonek .

2.

1 łyżeczkę miodu rozpuścić w 1 litrze wody. Namocz sadzonki w tym roztworze tak, aby roztwór osiągnął około 1/3 sadzonek . Następnie umieść go w pojemniku z czystą wodą tak jak w poprzednim przypadku (nie musisz spłukiwać ciepłą wodą).

3.

Dodaj 10 kropli świeżego soku z liści Aleo vera do litra wody. Aloes przyspiesza wzrost korzeni i wzmacnia „odporność” sadzonek. Woda powinna sięgać ½ sadzonek. Zawsze go uzupełniamy, aby nie spadł poniżej tego poziomu. Po 10 dniach dodaj kolejne 5-7 kropli soku z aloesu.

Kiedy sadzonki wyrosną wystarczająco mocne korzenie, po prostu przesadź je do doniczki z podłożem. Kiedy nadejdzie wiosna, przenieś je na zewnątrz, a później przesadź do ogrodu wraz z innymi różami. Alternatywnie możesz uprawiać go tylko w doniczce – wybór należy do Ciebie! 🙂

Powodzenia!

Copy