Kilka porad, które sprawią, że nie poznasz swoich kwiatów. Bardzo skuteczne. Jak podlewać kwiaty.

Jak podlewać kwiaty? 4 porady, które sprawią, że nie poznasz swoich kwiatów. 

Z nadejściem jesieni i pojawieniem się pierwszych przymrozków, nadchodzi również okres grzewczy. Mało kto lubi, gdy w jego domu jest zimno i nieprzyjemnie. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że wyższa temperatura, a co za tym idzie suche powietrze źle wpływa na nasze ukochane rośliny.

Jednak każdy z nas może dobrze pielęgnować nasze rośliny w czasie zimy i jesieni. Nie stracimy dużo czasu, a efekt będzie niesamowity. 

W dzisiejszym artykule wyjaśnimy jak podlewać. Ile, w jaki sposób i kiedy podlewać rośliny doniczkowe, żeby zawsze wyglądały świeżo i jak po porannej rosie. Pamiętaj, że te zasady obowiązują nie tylko w okresie grzewczym, ale również latem. 

Wilgotność 

Kiedy na zewnątrz jest zimno to nasze roślinki nie rosną tak intensywnie, więc również pobierają mniej wody. Należy je podlewać rzadziej.

Jeśli nie mamy pewności ile razy podlewać daną roślinę, możemy to łatwo i szybko sprawdzić. Wkładamy palec do doniczki na około 3 cm, jeśli gleba jest wilgotna to nie musisz jej podlewać, a jeśli sucha to przyda jej się woda. 

Liście 

przykład możesz opryskiwać rośliny rozpylaczem lub umieść pojemnik z wodą obok roślin. Woda będzie parować i nawilży rośliny. Możesz też kupić specjalne nawilżacze w sklepie.

W czasie okresu grzewczego najgorsze dla roślin jest pozostawienie ich bez opieki, myśląc że samo podlewanie wystarczy. Otóż nie, należy im pomóc, aby uchronić je przed wysuszeniem. 

Pierwszym sposobem na zapobiegnięcie tego jest pocieranie liści wilgotną szmatką. Ogranicz się do jednego dnia w tygodniu. 

Ciekawym i zarazem działającą metodą jest powieszenie wilgotnych ręczników na kaloryferze lub pozostawienie naszej rośliny w łazience na kilka dni. Wtedy jej liście wchłoną w naturalny sposób wilgoć z powietrza. Jednocześnie powietrze w naszym pokoju stanie się lepsze, bo mniej suche. 

Istnieją również inne pomysły na przykład można opryskiwać je rozpylaczem, wypełnionym wodą lub postawić obok roślin na parapecie kubek z wodą. Pod wpływem temperatury ciecz zacznie parować, a rośliny już same pobiorą parę wodną. 

Ostatnim ratunkiem są specjalne nawilżacze, które można kupić w sklepie lub zamówić przez internet. Osobiście uważamy, że jest tyle ciekawych pomysłów za grosze by dbać o rośliny, że nie musimy uciekać się do kupna specjalnych nawilżaczy. 

Czas podlewania 

W porze zimowej zalecamy podlewać tylko rano. Nie musimy jednak wstawać do dnia rano że wschodem słońca, aby podlać nasze kwiaty. Spokojnie wystarczy, że będziemy pamiętać o tym, by zrobić to przed śniadaniem. 

Temperatura wody 

Roślinom domowym doniczkowym nie tylko suche powietrze może zaszkodzić. Okazuje się też, że temperatura powinna być odpowiednia. Nie powinno to jednak sprawić nikomu większego problemu. 

Zalecamy odstawić wodę do podlewania na czas od 1 do 2 dni, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia węglanem wapnia i chloru. Potem podgrzać ją do około 17 °C. Taka temperatura będzie idealna dla naszych kwiatów. 

Jak pokazujemy w naszym artykule pielęgnacja roślin doniczkowych zimną wcale nie jest taka trudna, jak mogło by się wydawać. Przestrzegając kilku prostych zasad możemy cały rok, bo również w zimowe pory cieszyć się zdrowymi, pięknymi kwiatami.

error: Treść zabezpieczona !!