Kosmetyczka zaleciła domowy trik na piękną skórę – efekt w 24 godziny. Dłonie młodsze o 20 lat.

Zagotuj około 200 ml wody i włóż natkę pietruszki do rondla. Następnie gotuj przez około 15 minut. Na koniec pozwól wywarowi ostygnąć, odcedź i dodaj sok z cytryny.

Umieść go w słoiku w lodówce. Za pomocą wacika kosmetycznego codziennie rano i wieczorem nakładaj tonik na miejsca z plamami pigmentowymi. Wmasuj okrężnymi ruchami, pierwsze zniknięcie plam powinno nastąpić po 24 godzinach.

Stosuj rano i wieczorem, aż plamy całkowicie znikną, nowy wywar gotuj mniej więcej co trzy dni. Plamy pigmentowe mogą z czasem powrócić, w takim przypadku po prostu powtórz tę procedurę.

Dlaczego pietruszka i sok z cytryny?

Pietruszka działa regenerująco i wybielająco na skórę, a sok z cytryny ma również działanie rozjaśniające.

Więcej domowych przepisów, które działają świetnie

Ocet jabłkowy i biały jogurt

Połączenie tych dwóch surowców ma właściwości odżywcze i wybielające. Już po pierwszej aplikacji poczujesz bardziej miękką skórę, która jest rozjaśniana przez stopniowe nakładanie. Jogurt wymieszaj z octem, nanieś w ciemne miejsca i pozostaw do wyschnięcia. Następnie spłucz wodą.

Cukier i oliwa z oliwek

Kolejny zabieg nawilżająco – peelingujący to połączenie oliwy z oliwek i cukru. Cukier usuwa martwe komórki, a oliwa z oliwek odżywia skórę, nawilża i pomaga usunąć ciemne przebarwienia spowodowane niewystarczającym nawilżeniem i działaniem promieni słonecznych.

Wymieszaj 3 łyżki oliwy z oliwek i 2 łyżki cukru. Nałóż miksturę na zaciemnione miejsca i delikatnie wmasuj. Pozostaw na 5 minut, a następnie zmyj wodą.

Czytaj dalej

error: Treść zabezpieczona !!