Skuteczna pułapka przeciw komarom w pokoju i poza nim: 5 minut i wszystkie komary znikną. Instrukcja.

Każdego lata jest taka sama sytuacja – zaczyna się robić ciepło, a Ty nie możesz doczekać się siedzenia na tarasie. Masz wspaniały relaks do czasu, gdy przy uchu zaczynasz słyszeć brzęczenie komarów.

Na Twoją niekorzyść dzieje się to już po kilku minutach spędzonych na tarasie. Nastaje wieczór, wracasz do domu i pragniesz zasnąć, ale zaczyna się latanie komarów po sypialni i to nie pozwala Ci zasnąć.

Niekiedy moskitiera zamontowana w oknach nie jest wystarczająca. Chcesz wtedy sięgnąć po chemiczne drogie substancje, które odstraszą komary. Przedstawię Ci doskonały sposób, który jest prosty i tani. Możesz go zrobić w chwilę i uwolnić się od komarów. Najskuteczniejsza jest ta pułapka w pomieszczeniu, ale możesz ją spokojnie zastosować w ogrodzie bądź na tarasie. W takim przypadku jej skuteczność będzie mniejsza.

Pułapka na komary

Co potrzebujesz?

  • 1 szklankę gorącej wody
  • 1 łyżeczka suszonych drożdży bądź pół łyżeczki świeżych
  • 2 łyżki semoliny cukrowej
  • Plastikowa butelka o pojemności 1,5l
  • Kawałek ciemnego materiału bądź gazety

Jak przygotować?

Na początek zabierzemy się za butelkę. Górę należy odciąć – odcinamy 1/3 długości butelki.

Następnie wlewamy wodę na dno butelki. Podgrzaną, ale temperatura jej nie powinna być wyższa niż 30 stopni C. Dodajemy cukier i dokładnie mieszamy. Następnie wsypujemy drożdże i ponownie mieszamy.

Odciętą szyjkę umieszczamy na butelce. Jeśli konstrukcja nie jest stabilna, przyklej ją na klej.

To rozwiązanie pozwoli na uwolnienie dwutlenku węgla przez szyjkę butelki. Komary, które będą wokół niej latać, rzucą się w nią. Kolejnym krokiem jest owinięcie butelki w szmatkę bądź gazetę.

Należy ją umieścić na krawędziach butelki.

Gotową pułapkę umieść w ciemnych miejscach danego pomieszczenia. W miejscu gdzie nie ma przeciągów. Gdy używasz jej na zewnątrz, efekt może być słabszy. Owady lubią zapach fermentacji, a dodatkowo brak światła w środku butelki przyciągnie je. W momencie, gdy chcą się wydostać z butelki, chcą lecieć w górę, ale wąski otwór butelki oraz lepkie jej ściany nie pozwalają na to i w końcowym efekcie wpadają do wody i tam giną.

Przynęta na owady

Zasadzka działa, gdy w trakcie procesu fermentacji wytwarza się dwutlenek węgla. Pułapkę należy wymieniać co 5 dni. Doskonale sprawdzi się do różnych owadów – osy, szerszenie, muchy, czy muszki owocowe. W tym celu do butelki wlej ciepłą wodą i dodaj miód bądź dżem. Taka pułapka wytrzyma 2 tygodnie. Pamiętaj – dżem nie może być całkowicie zanurzony w wodzie.

Pani Ewa radzi

Witajcie! Zdecydowałam się do was napisać, aby podzielić się moim sposobem na odstraszenie komarów. Używam go tylko w domu. Co ważne – nie mam w domu siatek, a cieszę się brakiem komarów i much. Jest łatwa i szybka w wykonaniu.

Wiele lat zmagałam się z problemem owadów w domu i ogrodzie. Butelkę Alpy francówki wlewam do płytkiej miski.Dodaje do niej 30 ząbków czosnku. Pozwalam jej tak zaparzać się przez całe lato. Roztwór z czasem ciemnieje, ale nie ma to znaczenia i jest tak samo skuteczny.

Uwierzcie, całe lato mamy otwarte drzwi i w domu nie mam problemu z komarami i muchami. Co jakiś czas, gdy alpa ze względu na temperaturę w pomieszczeniu wyparuje, dolewam jej. Używam tego sposobu w domu – umieszczam te mieszankę w każdym pomieszczeniu.

Butelka alpy i spokój na całe wakacje. To najlepszy sposób. Jest naturalny i nie muszę kupować chemicznych substancji. Szybki w przygotowaniu, a do tego bardzo skuteczny.

Copy