Organizm wysyła Tobie sygnały świadczące o problemach z nerkami. Nie bagatelizuj tych siedmiu objawów

W ludzki organizmie znajduje się wiele ważnych organów, bez których życie byłoby praktycznie niemożliwe.

Jednym z takich organów niewątpliwie są nerki. Ich miejsce jest na wysokości brzucha w tylnej części ciała. Do głównych zadań należących do tego narządu zalicza się filtrowanie krwi, oczyszczanie organizmu z toksyn, czy też produkcję moczu.

Co się dzieje, gdy praca nerek jest w jakikolwiek sposób zaburzona?

Oczywiście bardzo łatwo może dojść do zaburzenia pracy całego organizmu. Stąd też bardzo ważne jest odpowiednio szybkie rozpoznanie pierwszych oznak tego, że coś dzieje się nie tak. Już teraz sprawdź ranking TOP 7 oznak wskazujących na to, że nerki mogą być niewydolne.

Ból

Jak łatwo się domyśleć, jakikolwiek ból w okolicach nerek należy traktować poważnie. Może to być oznaka o ogólnej niewydolności układu moczowego lub pojawieniem się kamieni nerkowych.

Zawroty głowy i problemy z funkcjonowaniem mózgu

Problemy z nerkami mogą powodować zbyt małe dotlenienie mózgu. To może skutkować zawrotami głowy, a nawet problemami z koncentracją i skupieniem. Z powodu niedotlenienia bardzo mocno może ucierpieć również pamięć.

Dziwny posmak w ustach

Nieświeży oddech oraz metaliczny posmak w ustach może świadczyć o nieprawidłowym działaniu nerek. Jak wiadomo nerki są odpowiedzialne za filtrowanie krwi oraz usuwanie toksyn z organizmu. W przypadku ich niewydolności może dojść do wcześniej wymienionych objawów.

Zmiany na skórze

Nieprawidłowo działające nerki zaburzają pracę całego organizmu. Z tego powodu skóra może przetrzymywać niechciane substancje, które powinny być już dawno usunięte. Może to prowadzić do zmian skórnych, na którą nie pomoże nawet żaden krem.

Gorszy oddech

Dysfunkcja nerek prowadzi do do nagromadzenia się szkodliwych związków i toksyn w organizmie. To wpływa na mniejszą ilość tlenu, co może powodować również problemy z normalnym oddychaniem.

Potliwość

Gromadzenie się płynów to jedna z pierwszych oznak problemów z nerkami. Powoduje to nadmierne pocenie się organizmu, ponieważ chce on w jakiś sposób pozbyć się nadmiaru płynów. Twarz oraz kończyny to miejsca, które w tym przypadku najczęściej się pocą.

Zmiany związane z moczem

Dysfunkcja nerek wiąże się również ze zmianami, które gołym okiem widoczne są w moczu. Przede wszystkim osoba chora ma problem z jego oddawaniem. Co więcej, podczas oddawania moczu można zauważyć znaczny ucisk.

Z kolei sam mocz się pieni oraz przybiera blady kolor w momencie, gdy jest go dużo i jest duża częstotliwość oddawania. Natomiast jeśli moczu jest mało, to przybiera on ciemny kolor, a także automatycznie zmniejsza się częstotliwość jego oddawania.

Copy