Masz Problem z Kretami – Oto Sposób, Jak Szybko się Ich Pozbyć.

Kiedy wiosna zaczyna się rozkwitać, w Twoim ogrodzie możesz zauważyć kopce ziemi, które są wynikiem działalności kretów.

Te zwierzęta kopią tunele pod ziemią, niszcząc korzenie roślin i powodując powstawanie kopców, które szpecą trawniki i klomby. Ale jak sobie z nimi radzić?

Pragniemy zaproponować różne metody, które skutecznie pomożą odgonić krety z Twojego zielonego zakątka. Pomimo, że mogą być uciążliwe, apelujemy do ogrodników, aby nie stosowali drastycznych środków ich eliminacji. Kret to istota, która także wnosi korzyści do ekosystemu ogrodu, dlatego warto poszukać delikatniejszych metod odstraszania.

Jak odnaleźć tunel kreta

Rozpocznij od delikatnego usunięcia ziemi z kopca kreta, starając się nie naruszać jego struktury. Gdy dotrzesz do poziomu gruntu, powinieneś zauważyć otwór, który prowadzi do tunelu. Wskazówka: użyj patyka, aby znaleźć, w którą stronę prowadzi tunel.

Naturalne metody odstraszania kretów według ogrodników

Serwatka i maślanka

Stwórz mieszankę z dwóch części serwatki i jednej części maślanki. Pozostaw ją na 3-4 dni, aby sfermentowała. Następnie wlej około szklanki mieszanki do każdego z otworów tunelu kreta.

Marynata z kiszonych ogórków

Kolejnym rozwiązaniem jest użycie marynaty z kiszonych ogórków. Możesz wlać ją bezpośrednio do otworów lub namoczyć w niej szmaty i umieścić w tunelach. Intensywny zapach skutecznie odstrasza krety.

Skórki cytrusowe

Rzuć kilka skórek cytrusowych do otworów – jest to metoda, która jednocześnie wzbogaca glebę w składniki odżywcze i jest nieszkodliwa dla kretów.

Głowy ryb

Przy następnym przygotowywaniu ryby, zachowaj głowy i umieść je w otworach tunelu. Na przykład, solone główki śledziowe mogą być bardzo efektywne.

Strach na wróble z butelek plastikowych

Będziesz potrzebował kilku patyków i plastikowych butelek. Wycięte skrzydełka na butelkach sprawią, że będą się one obracać, wysyłając wibracje do ziemi. Możesz także zakopać pustą butelkę w ziemi, odsłonić jej górną część i zdjąć zakrętkę. Hałas wywołany przez wiatr będzie nieprzyjemny dla kretów o wrażliwym słuchu.

Życzymy powodzenia w walce z niechcianymi gośćmi w Twoim ogrodzie!

Copy
error: Treść zabezpieczona !!