Rozważ te 18 rad: Wychowanie według tej włoskiej pedagog przynosi dziecku ogromne korzyści.

Porady tej mądrej kobiety powinien poznać każdy rodzić.

Każdy, który chce wychować dobre, inteligentne i zaradne dzieci, które wyrosną na dobrze przystosowanych dorosłych. Metoda Montessori, pochodząca od nazwiska kobiety, znana jest na całym świecie. Wiele szkół funkcjonuje według jej zasad.

Starają się pomagać w naturalnym rozwoju dzieci, stosując odrobinę niekonwencjonalne metody edukacyjne. Chociaż Maria żyła ponad 100 lat temu, jej metody wciąż uważane są za bardzo nowoczesne i skupiają się na samodzielności dziecka i jego dążeniu do poznawania świata – z własnej inicjatywy.

Maria Montessori była włoskim lekarzem i pedagogiem. Kobieta pomogła zrewolucjonizować kształcenie dzieci XX wieku. Jej kilkanaście rad na temat dobrego (i skutecznego) wychowania dzieci zawiera wiele mądrości, które wciąż są aktualne.

Maria Montessori była włoskim lekarzem i pedagogiem. Kobieta pomogła...

Dzieci uczą się od tego, co je otacza. Jeśli dziecko jest często krytykowane, uczy się potępiać innych. Jeśli dziecko jest często chwalone, uczy się doceniać innych. Jeśli dziecko jest narażone na wrogie zachowanie, uczy się walczyć z otoczeniem.

Jeśli jesteś uczciwy wobec dziecka, dowie się czym jest uczciwość. Jeśli dziecko jest często wyśmiewane, staje się nieśmiałe. Jeśli dziecko czuje się bezpieczne, uczy się ufać ludziom. Jeśli dziecko często zmusza się do poczucia wstydu, uczy się czuć winne.

7. Jeśli dziecko czuje się bezpieczne, uczy się ufać ludziom. <br><br> 8....

Jeśli dziecko jest często zachęcane, będzie miało większą pewność siebie. Jeśli obniżysz swoje wymagania i będziesz dziecko traktować na równi, nauczy się ono cierpliwości. Jeśli popierasz dziecko, będzie miało większą pewność siebie.

Jeśli dziecko dorasta w przyjaznej atmosferze i czuje się potrzebne, nauczy się, jak znaleźć miłość. Nigdy nie mów o dziecku źle w jego obecności, ani wtedy, gdy cię nie słyszy. Skup się na tym, co jest dobre dla dziecka i wspieraj je. Wtedy złe zachowanie nie będzie mieć miejsca Zawsze słuchaj dziecka i odpowiadaj na jego pytania lub prośby.

W ten sposób zbudujesz bliską i trwałą relację z pociechą. Szanuj dziecko nawet wtedy, gdy popełnia błąd. Bądź zawsze gotowy, aby pomóc dziecku, które potrzebuje twojej pomocy. Jednak odsuń się, kiedy ma wszystko, czego potrzebuje, aby coś zrobić samemu. Dzieci zawsze wybierają najlepszy przykład, więc dawaj mu go codziennie.

Podziel się tymi użytecznymi radami, jednej z najbardziej znanych pedagog naszych czasów, z innymi rodzicami. Pomóż wychować nowe pokolenie mądrych i szczęśliwych dzieci!

Copy