Pomysł na szybką i smaczną zapiekankę – idealna na kolację i nie tylko. Zasmakuje każdemu

Szybki tryb życia, zmęczenie i brak pomysłów na kolację, to bardzo częste przypadki, które występują niemalże we wszystkich domach. Członkowie rodziny to wybredni miłośnicy jedzenia, a zaspokojenie ich podniebienia bywa czasem nie lada wyzwaniem?

Oto przepis, który zasmakuje każdemu, a przyrządzenie go nie zajmie wiele czasu i energii. Pyszna zapiekanka z nieoczywistymi składnikami. 

Zapiekanka z mięsem i warzywami

Zapiekanka z piekarnika to jedno z ulubionych przekąsek społeczeństwa. Jednakże wielu z nas typową zapiekankę ziemniaczaną, makaronową lub warzywną „przerobiło” już na wszystkie sposoby. Dla niektórych jest to bardzo nudny i typowy sposób na obiad czy kolację.

Jak wykonać zapiekankę w nowoczesnej, uniwersalnej i niebanalnej odsłonie? Głównymi składnikami aromatycznej przekładanej, warstwowej przekąski są  mięso mielone i biała kapusta.

Przygotowanie przepisu jest proste i nie wymaga od kucharza specjalnych umiejętności kulinarnych. Oto poszczególne etapy przyrządzenia dania:

Umycie, zagotowanie kapusty, tak by liście swobodnie od siebie odchodziły, oddzielenie pojedynczych liści warzywa i dalsze ich gotowanie – ok. 2 minut.

Odcięcie twardych części kapusty, posiekanie i podsmażenie cebuli,

Usmażenie mielonego mięsa razem z cebulą – do smaku można dodać czosnek.

Obranie, starcie na dużych oczkach tarki kilku ziemniaków. Zmieszanie ziemniaków z podgrzanym mięsem mielonym oraz przyprawienie składników.

Ubicie jajka z dodatkiem mleka w osobnej misce. Nałożenie kapusty do naczynia żaroodpornego,

Zakrycie kapusty połową przygotowanego nadzienia mięsnego, zalanie masa jajeczną, utworzenie drugiej, identycznej warstwy.

Rozgrzanie piekarnika – 180 stopni i pieczenie przyrządzonej warstwowej zapiekanki, składniki warto również polać kwaśną śmietaną i pozostawić do w piekarniku na około 40 minut.

Danie jest niezwykłą alternatywą popularnych i standardowych zapiekanek. Idealnie urozmaici rodzinną kolacje, jak również zachwyci wszystkich bliskich i przyjaciół.