Warto wiedzieć, że niektóre kwiaty i zioła mogą wpływać na obfitość zbiorów w Twoim ogrodzie. Zastosuj poniższe wskazówki, aby się o tym przekonać. 

Wiedziałeś o tym, że niektóre kwiaty czy zioła mają wpływ na obfite zbiory? Wystarczy odpowiednio posadzić dane kwiaty obok upraw, by cieszyć się owocnymi zbiorami. Zastosuj się do naszych wskazówek, a przekonasz się, że to naprawdę działa.

Sadzenie kwiatów i ziół wśród warzyw uprawnych – rady jak to robić, by cieszyć się zdrowymi plonami

Zasadzenie nagietków przy ogórkach, melonach, dyni czy ziemniaków pozytywnie radzi sobie z nicieniami, szkodnikami takimi jak ślimaki czy mszyce. Jednak najskuteczniejsze są w walce z wszelakimi grzybami.

Posadzenie szczypiorku ochroni ogórki, kapustę czy marchew. Wystarczy posadzić bardzo gęsto wśród grządek uprawnych, by pozbyć się mącznika prawdziwego czy też zabezpieczyć uprawy przed pleśnią.

Sadzenie bazylii przy pomidorach również jest skuteczną metodą w walce ze szkodnikami i pasożytami, które niszczą uprawy. Dzięki biologicznym substancjom na listkach bazylii i charakterystycznym zapachom pomoże się pozbyć mączniaków czy mszyc. Bazylia działa nie tylko na pomidory, ale także jest skuteczna w ochronie uprawy kapusty, cebuli, ogórków czy papryki.

Kolejnym pozytywnym działaniem na uprawy cieszy się rumianek, który chroni uprawy przed grzybicą i wspomaga rozwój upraw. Rumianek można posadzić przy fasoli, sałacie, szpinaku, groszku, selerze.

Nagietek, bazylia i tymianek skutecznie ochronią fasolę i pietruszkę przed wszelkimi szkodnikami.

Czosnek i cebula również ochronią przed chorobami grzybiczymi, jednak nie ochronią grochu, fasoli czy kapusty.

W miejscu, w którym ma być posadzona cukinia czy dynia, warto posadzić wcześniej rzodkiewkę. Dzięki temu stworzy ona idealne warunki do rozwoju wymienionych wcześniej warzyw.

Szałwia jest ziołem, które świetnie poradzi sobie z ćmami kapuścianymi. Należy posadzić ją blisko grządek uprawnych.

Koperek dobrze jest zasiać wśród ogórków, gdyż dobrze je chroni, podobnie jak ziemniaki.

Do ochrony róż należy zasadzić lawendę, która ochroni je przed mszycami i innymi szkodnikami.

Ostatnimi z naszych rad są kwiaty petunie, które chronią uprawy przed chrząszczami i mszycami. Warto je posadzić w pobliżu papryki, pomidorów czy fasoli.

Copy
error: Treść zabezpieczona !!