Aby uzyskać obfite zbiory truskawek w przyszłym roku, ten krok należy wykonać zaraz po zbiorach.

Podstawowa pielęgnacja truskawek jest jasna dla każdego ogrodnika.

Czy wiesz jednak, co doświadczeni hodowcy truskawek polecają jako etap po zbiorach? W tym artykule dowiesz się, co zrobić z truskawkami na koniec sezonu, aby dały Ci mnóstwo owoców na kolejny rok!

Po zebraniu truskawek należy odciąć wszystkie liście i spalić je. Ma to na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się szkodników, które mogą się na nich znajdować.

Jeśli zostawisz tylko łodygi z krzewów truskawkowych, pomożesz w aktywnym rozwoju systemu korzeniowego rośliny. Doprowadzi to do powstania w nowym sezonie dużych i słodkich owoców. Zaleca się również przycinanie pędów, pozostawiając tylko najsilniejsze i najzdrowsze.

Nie zapomnij potraktować przyciętych krzewów truskawek specjalnymi preparatami na choroby. Nawozić również łóżka odpowiednim nawozem azotowym:

obornik, mocznik lub nawóz naturalny z chwastów. W przypadku popularnych odmian truskawek zaleca się to zrobić na początku lipca.

Na początku sierpnia podlewamy truskawki roztworem drożdżowym. Zastosuj również złożony nawóz zawierający fosfor i potas.

Roztwór drożdży:

Ponadto jest całkowicie ekologiczny, a więc bez chemii i drogich preparatów z ogrodnictwa.

Składniki:

  • 50 g świeżych drożdży
  • 1 litr ciepłej wody
  • 1 łyżka cukru

Przygotowanie:

Wstrząsnąć. Odstaw na 1 dzień. Następnie rozcieńczyć w stosunku 1:5 (1 część karmy, 5 części wody).

Wlej pół litra mieszanki na każdy krzak. Jeśli nie masz drożdży świeżych, mieszankę można przygotować z 1 łyżeczki drożdży suszonych.

Taka ilość nawozu wystarcza na 10 roślin. Korzenie roślin są odżywiane tym energetyzatorem. Dzięki tej prostej pielęgnacji będziesz mógł pochwalić się bogatymi zbiorami truskawek również w przyszłym roku!

Copy
error: Treść zabezpieczona !!