Ta naturalna mieszanka chroni przed pająkami, komarami, muchami i molami kuchennymi.

Zapewne w każdym domu występują choćby co jakiś czas pająki, mole kuchenna, a nawet muchy. Pomimo tego, ze na rynku występuje wiele preparatów przeciwko nim to nie zawsze okazują się one skuteczne.

Najlepiej, aby zastosować domowy sposób, który jest zalecane i przede wszystkim przynosi efektywne rezultaty. Tego typu mieszanka pomoże uchronić przed niechcianymi „domownikami”.

Różnego rodzaju insekty nie prezentują się ładnie w domowych wnętrzach. Gotowe i kupne preparaty zawierają w sobie liczne toksyczne substancje. Jak zatem przygotować domowy roztwór na muchy, ćmy, komary i inne insekty? Warto wypróbować kilka poniższych produktów, które każdy z nas posiada w swoim domu.

Składniki:

  • 1/2 szklanki oleju roślinnego,
  • 1/2 szklanki octu,
  • 1/2 szklanki szamponu.

Sposób przygotowania:

Wszystkie składniki przelać do opryskiwacza, a następnie dokładnie wymieszać je ze sobą, aby dobrze połączyły się. Potem należy tylko spryskać powierzchnie w domu, gdzie najczęściej pojawiają się insekty. Tego rodzaju mieszanka nie jest przede wszystkim toksyczna.

Istotne jest również to, iż ten domowy płyn jest w pełni bezpieczny dla dzieci czy też domowych zwierząt. Można spryskać niemal każdy zakątek domu, a komary, ćmy, muszki i reszta znikną niemal w ciągu kilku godzin.

Pająki

Oczywiste jest, iż w naszych warunkach nie występują jadowite pająki, jednakże nawet tych zwykłych większość z nas nie toleruje u siebie w domu. Zaleca się, aby 5-10 kropli olejku z mięty pieprzowej połączyć wraz z 200 ml wody oraz 1/4 łyżeczki zwykłego detergentu. Całość potrząsać w pojemniczku, aby składniki dobrze połączyły się ze sobą. Taką mieszanką można spryskać narożniki, każdą szczelinę w domu nawet między meblami oraz ramy okienne.

Roztocza

Roztocza najczęściej stanowią przyczynę pojawiających się reakcji alergicznych oraz różnych podrażnień skóry. Chcąc je zlikwidować u siebie wystarczy połączyć 6 łyżeczek olejku eukaliptusowego wraz z 1,5 łyżeczki płynnego detergentu.

Najlepiej wlać je do wiaderka z wodą, a następnie moczyć rzeczy, które można wyprać. Potem należy umyć je jak na co dzień. W innych przypadkach wystarczy tylko nałożyć tę mieszankę i przetrzeć czystą szmatką. Olejek eukaliptusowy można zastąpić nawet olejkiem z drzewa herbacianego. On także przynosi oczekiwane rezultaty.

W celu wyeliminowania roztoczy znajdujących się na materacu warto wykorzystać poniższy sposób. Potrzebne będą:

  • 200 ml 3% nadtlenku wodoru,
  • parę kropelek mydła w płynie,
  • 3 łyżki sody oczyszczonej.

Sposób przygotowania:

Materac najpierw należy dokładnie odkurzyć. Powyższe składniki trzeba dokładnie połączyć ze sobą w butelce zawierającej spryskiwacz. Kiedy mieszanina przestanie się pienić, można już ją zastosować. Kolejnym etapem jest spryskanie domowym płynem materaca. Po upływie 3 godzin powinien on wyschnąć w wentylowanym pomieszczeniu, a następnie można go ubrać jak zwykle.

Inne sposoby

Latem można szczególnie dostrzec pojawiające się muchy i komary w naszym domu. Pomimo tego, że są specjalne osłonki na okno to nie każdy chce je mieć u siebie. Można wypróbować inny sposób na niechciane owady. Butelkę całej alpy należy wlać do płytkiej miski, a następnie wsypać do niej 20-30 goździków.

Po upływie czasu alpa powinna zbrązowieć. Kiedy alpa odparuje to wystarczy tylko dolać ją do miski z kolejnej butelki. Można przygotować sobie kilka takich roztworów i rozłożyć je w każdym pomieszczeniu. Nie trzeba kupować specjalnych osłonek lub chemicznych preparatów, które są bardziej szkodliwe niż pomocne. Domowe metody są znacznie bardziej nietoksyczne i skuteczne.

Środek, który działa odstraszająco można posmarować np. wokół kostek nawet dzieciom. Dzięki niemu można leczyć również drobniejsze zadrapania, a przy okazji złagodzić podrażnienia. Dodatkowo, jest on także pomocny w przypadku bólu zęba.

Składniki:

  • 30-40 goździków,
  • 200 ml alpy albo alkoholu z min. 40%,
  • starta skórka z jednej cytryny.

Zarówno na muchy, jak i osy warto mieć coś przy sobie już początkiem lata. Owady żądlące nie przepadają za rabarbarem, a wręcz przeszkadza im ich zapach. 14 liści rabarbaru należy zalać wodą, a potem zaparzyć w 2 litrach wody. Domowy płyn wystarczy przelać do butelki ze spryskiwaczem i zastosować do odstraszania.

Na muchy niezależnie od ich rodzaju najlepsza jest trzcina pospolita. Na jedno pomieszczenie wystarczy wykorzystać tylko 2-3 kwiaty. Tego typu trzcina posiada charakterystyczny zapach, który z pewnością nie jest przyjemny. Kwiat wystarczy umieścić na parapecie albo na zewnątrz okna. Muchy nie będą próbowały dostać się do domu, kiedy wyczują ten specyficzny zapach.

Powyższe sposoby są sprawdzone i wyróżniają się wysoką skutecznością. To zdecydowanie najlepsze i naturalne rozwiązania bez konieczności kupowania środków chemicznych z rozszerzonym i szkodliwym składem dla ludzkiego organizmu. Wynika to bowiem z silnych składników. Domowe sposoby są dodatkowo ekonomiczniejsze, a każda mieszanka wystarczy na dłużej.

Warto wypróbować je i przekonać się, że faktycznie sprawdzają się powyższe metody.

error: Treść zabezpieczona !!