Jak Skutecznie Zabezpieczyć Ogród – Pomysłowy Trick na Mszyce i Inne Szkodniki.

Aby zapewnić naturalną ochronę Twojego ogrodu przed szkodnikami, nie musisz sięgać po chemikalia. Zamiast tego, wykorzystaj poniższe sprawdzone metody, które nie pozostawiają szans mszycom i innemu robactwu:

Spray z Czosnku:

Czosnek jest znakomitym naturalnym środkiem ochrony roślin, działającym przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo. Roztwór czosnkowy przygotowuje się, naciskając czosnek i mieszając go z wodą.

Należy go zaparzać przez 6 godzin. Przed użyciem dodaj ekologiczny detergent do mycia naczyń, rozcieńcz 1:4 wodą i wlej do butelki z rozpylaczem.

Używaj 1-2 razy tygodniowo, przygotowując co tydzień świeżą mieszankę. Uwaga: Nie stosować w okresie żniw i uważać na owady pożyteczne.

Papryczki Chili:

Mieszanka łyżki mielonych papryczek chili, 6 kropli detergentu i 4 litrów wody, przechowywana w ciemnym, chłodnym miejscu, stosowana raz w tygodniu, pomoże pozbyć się szkodników.

Mleko:

Roztwór mleka z wodą w równych proporcjach zapobiega mączniakowi, szczególnie na grochu, ogórkach i dyniach, zwalcza również pleśń.

Pokrzywa:

Roztwór z 1 kg świeżej pokrzywy i 10 l wody, parzony przez 2 dni, po odcedzeniu i przelaniu do opryskiwacza, skutecznie zwalcza mszyce i roztocza. Wydajność można zwiększyć, dodając 1/2 kg cukru.

Mięta:

Posadzenie mięty w ogrodzie odstrasza mszyce dzięki swojemu aromatowi. Skuteczne są również inne zioła jak tymianek, bazylia czy lawenda. Można też przygotować spray z ich olejków eterycznych.

Copy
error: Treść zabezpieczona !!