Zdrowa dieta, która pozwala schudnąć bez efektu jojo. Instrukcje.

Zdrowa dieta, która pozwala schudnąć bez efektu jojo

Oto wypróbowana dieta, która pozwala schudnąć, jest zdrowa i jednocześnie działa oczyszczająco na organizm. Metoda ta sprawdza się u osób, które chcą zadbać o swoją sylwetkę przy jednoczesnym zachowaniu zdrowej diety. Dieta ta została przetestowana przez wiele osób i daje zdumiewające efekty. Odpowiednia zastosowane składników w tej diecie dodaje energii przez co czujemy się lepiej.

Podstawa diety dwuskładnikowej

Warto wiedzieć, że podstawą tej diety jest kasza gryczana oraz kefir. Oczywiście nie od dziś wiadomo, że obydwa te produkty są zdrowe same w sobie. Natomiast gdy połączymy je ze sobą możemy osiągnąć niesamowite rezultaty.

Niektóre osoby stosując tą dietę, czyli połączenie kaszy gryczanej z kefirem potrafią schudnąć 4 kg w ciągu tylko 4 tygodni. Surowa kasza gryczana w połączeniu z kefirem to jeden z lepszych starterów dnia, który stanowi nieocenione śniadanie.

Przede wszystkim oczyszcza organizm z toksyn i poprawia całą pracę przewodu pokarmowego, trzustki, a także wątroby. Warto również wiedzieć, że tego typu śniadanie normalizuje poziom cukru we krwi.

Zdrowotne efekty diety z gorczycą i kefirem w roli głównej

 • dieta ta stanowi profilaktykę przeciwko chorobom układu krążenia,
 • dieta utrzymuje zdrowe, a także elastyczne naczynia krwionośne,
 • dieta wzmacnia mięśnie oraz więzadła,
 • dieta ta wzmacnia cały organizm,
 • dieta dostarcza organizmowi energii oraz zdrowych substancji, a przez co podnosi się jakość życia,
 • dieta leczy stany zapalne w organizmie, s
 • dieta stanowi profilaktykę raka,
 • dieta ta chroni organizm przed wolnymi rodnikami,
 • zastosowanie diety obniża wysokie ciśnienie krwi oraz poziom cholesterolu,
 • dieta pomaga utrzymać zdrowy układ nerwowy,
 • dieta stanowi profilaktykę przeciw reumatyzmowi,
 • dieta stanowi profilaktyka przeciw osteoporozie oraz miażdżycy.

Kasza gryczana + kefir = idealne połączenie

Taką kombinację należy spożywać co rano i nie trzeba się martwić tego, że kasza jest surowa. Warto wiedzieć iż surowa kasza jest jeszcze bardziej smaczna niż ta, którą wcześniej ugotujemy. Połączenie kefiru i kaszy gryczanej każdego ranka, oczywiście jeśli stosujemy dietę regularnie przynosi widoczne i szybkie rezultaty.

Przygotowanie pożywnego śniadania

Jak wcześniej wspomniano do diety są zaledwie potrzebne dwa składniki: kasza gryczana oraz kefir. Aby przygotować tą niesamowitą mieszankę dzień przed zastosowaniem diety, wieczorem należy jedną łyżkę surowej kaszy gryczanej wsypać do jednej szklanki kefiru.

Całość należy wymieszać i pozostawić na noc, najlepiej w temperaturze pokojowej. Natomiast rano możemy zjeść gotową mieszankę na śniadanie. Natomiast rano po śniadaniu możemy wsypać kolejną łyżkę kaszy gryczanej do kolejnej szklanki kefiru i w ten sposób mieć dodatkową porcję niesamowitej diety na obiad bądź jako dodatek do obiadu.

Warto wiedzieć, że gryka pęcznieje w żołądku przez to nie odczuwamy głodu, a co więcej jest bardzo smaczna oraz pożywna.