Domowe sposoby na kaszel, oskrzela i zapalenie gardła.. Likwidują kaszel i stany zapalne przy pierwszych objawach – Instrukcja.

Najlepsze sposoby na kaszel, zapalenie oskrzeli i gardła. Instrukcja, którą należy wykonać przy pierwszych objawach.

Oto trzy najlepsze sposoby, przekazane przez panią Sylwię. Warto stosować je co sezon – są naturalne i fantastycznie działają na katar i ból gardła. Te sposoby warto stosować od razu, kiedy pojawią się pierwsze objawy choroby. Są doskonałe nawet w przypadku osłabionej odporności i często powracających problemach związanych z gardłem i oskrzelami.

Sposób pierwszy – pierwsza pomoc

Kiedy pojawiają się pierwsze oznaki choroby, warto sięgnąć po syrop miodowo-cebulowy. Cebulę należy drobno pokroić, a następnie zalać 2-3 łyżeczkami miodu i postawić w ciepłe miejsce, np. na kaloryferze. W przeciągu dwudziestu minut cebula uwolni sok, który należy wymieszać z miodem. Taki syrop należy spożywać kilka razy dziennie, dawkując go po łyżeczce.

Syrop tymiankowy

Kiedy choroba nieco się rozwinie i śluz zacznie spływać do oskrzeli, należy zrobić wszystko, żeby jak najszybciej się go pozbyć. W tym celu należy zagotować 200 gram cukru w 250 ml wody i całość gotować przez mniej więcej 20 minut. Na koniec do syropu dosypujemy 14 gram suszonego tymianku. Kiedy płyn ostygnie, należy go odcedzić. I gotowe!

Czosnkowy eliksir

Żeby przygotować ten eliksir należy przecisnąć przez praskę 5 lub 6 ząbków czosnku, a następnie gotować taką miazgę przez mniej więcej 10 minut, w 250 ml wody z dodatkiem 150 gram cukru. Następnie całość odstawiamy na mniej więcej 5 godzin. Dawkowanie – łyżka lub dwie co godzinę. Uwaga! Warto mieć na uwadze, że czosnek może negatywnie wpływać na żołądek. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek niepożądane skutki uboczne, przerwij kurację.

Copy