Pozbądź się mrówek: Trik, jak szybko zlikwidować je z ogrodu.

Wśród ogrodników mrówki są również uważane za szkodniki.

Wszechobecne owady atakują zarówno korzenie roślin, jak i same owoce. Między innymi mrówki przenoszą mszyce. Trzeba jednak włożyć trochę wysiłku, aby  szybko i bez niszczenia roślin  pozbyć się  mrówek w szklarni i ogrodzie.

Zebraliśmy dla Ciebie najprostsze metody eliminacji mrówek. Świetnie, że pomogą proste domowe sposoby. Każdy z nich jest już w Twojej kuchni lub apteczce. Pozostaje tylko przeczytać instrukcje i prawidłowo ich używać w dotkniętym obszarze. Wynik Cię zaskoczy!

Jak pozbyć się mrówek za pomocą sody oczyszczonej

Niezliczone sposoby wykorzystania sody w życiu codziennym wciąż zadziwiają niektóre gospodynie domowe. Ale nie wszyscy wiedzą, że ten proszek jest przydatny w walce z mrówkami. I świetnie, że soda jest nieszkodliwa dla gleby i nadchodzących zbiorów.

Wystarczy polać sodą oczyszczoną gniazda zarażone mrówkami. Następnie wlej tylko gorącą wodę (ale nie rośliny). Procedurę tę można powtórzyć kilka razy. Wszystko zależy od ilości owadów w szklarni.

Kwas borowy

Kwas borowy jest ulubionym narzędziem doświadczonych ogrodników do walki z mrówkami. Ale w czystej postaci proszek nie jest wystarczająco skuteczny. Dlatego zalecamy mieszanie z cukrem lub miodem. W końcu owady lubią słodycze. Aby przygotować suchą przynętę na mrówki, wymieszaj 10 g kwasu borowego ze 100 g mąki pszennej.

Posyp mieszankę na dotkniętym obszarze. Trucizna powinna natychmiast zadziałać na szkodniki. Aby uzyskać płynną przynętę, wymieszaj 10 g kwasu borowego z 1-2 łyżkami cukru pudru. Całość zalać szklanką wrzącej wody i wymieszać. Wlej roztwór do małych miseczek. Rozłóż je na dotkniętym obszarze.

Przyprawy na mrówki

Nie musisz zabijać  mrówek  w okolicy. Ogród ogrodź ziołami. Owady nie tolerują ostrych zapachów, więc omijają Twój ogród. Wokół uprawy można najpierw posadzić pietruszkę, koperek lub miętę.

Innym bezpiecznym sposobem jest uprawa piołunu lub lawendy w miejscach, w których mrówki występują najczęściej. Oprócz ziół w walce z mrówkami pomagają również przyprawy. Posyp dotknięte obszary czerwonym lub czarnym pieprzem.

Najbardziej humanitarnym sposobem na  pozbycie się mrówek   jest odrzucenie ich ze szklarni.

Copy