Pobudziłam swoje mieszki włosowe i moje włosy są w końcu gęste. Instrukcje.

Jeżeli po długiej zimie i wyczerpującej wiośnie Twoje włosy straciły blask – czas najwyższy na terapię, która przywróci im odpowiednią kondycję. Do rozwiązania problemów z nimi należy podejść kompleksowo.

Ważną kwestią jest suplementacja – warto zacząć właśnie od niej. Oprócz przyjmowania odpowiednich środków trzeba też oczywiście wzbogacić swoją dietę o świeże warzywa i owoce. Jednak w dłuższej perspektywie może to okazać się niewystarczające. Dobrym pomysłem jest wówczas sięgnięcie po zabiegi pobudzające mieszki włosowe. Wiele z nich można wykonać w domu, przy użyciu własnoręcznie przygotowanych specyfików.

Domowa maska do włosów

Do miski należy wlać po 1 łyżce: oleju rycynowego, oliwy z oliwek, oleju migdałowego, oleju łopianowego, oleju z orzeszków piniowych. Należy też dodać sok z cytryny. Kiedy wszystkie składniki znajdą się w naczyniu – wystarczy je dokładnie wymieszać. Uzyskaną w ten sposób substancję nakładamy na cebulki włosów i wcieramy ją w skórę przez 10-15 minut.

Następnie nakładamy na głowę plastikową torbę lub czepek i owijamy ręcznikiem. Odczekujemy pół godziny, a następnie myjemy włosy jak zwykle.

Maska wzmacniająca i stymulująca wzrost włosów

Copy
error: Treść zabezpieczona !!