Poznaj sekret najszybszej metody na ból pleców – tylko 1 minuta i poczujesz ulgę.

Problemy z kręgosłupem dotykają coraz częściej również młodszych osób, co jest wynikiem prowadzenia siedzącego trybu życia, braku aktywności fizycznej i nieprawidłowej postawy.

Aby zapobiegać bólom pleców, warto już wcześniej pomyśleć o odpowiednich ćwiczeniach. Oto zestaw ćwiczeń stworzony przez fizjoterapeutę, który trwający tylko 1 minutę, skutecznie rozciąga mięśnie pleców i wzmacnia kręgosłup.

Ćwiczenia wykonuje się na twardej, płaskiej powierzchni, każde z nich trwa 1 minutę. Zalecane jest ich wykonywanie codziennie, najlepiej rano, w ciągu dnia lub wieczorem.

Wzmocnienie odcinka lędźwiowego kręgosłupa:

  • Metoda 1: Leżąc, podczas wydechu unieść ramiona i klatkę piersiową. Powtarzać 10 razy.

  • Metoda 2: Leżąc, unieść nogi i na przemian zginając je w kolanach, przyciągnąć do brzucha. Powtarzać 10 razy na każdą nogę.

Ćwiczenia na rozciąganie i wzmacnianie kręgosłupa:

  • Metoda 1: Leżąc, ugiąć nogi w kolanach, rozłożyć ręce i obrócić głowę w prawo, a ugięte nogi na lewo. Barki powinny pozostać na podłożu. Powtarzać 4 razy na każdą stronę.

  • Metoda 2: Leżąc, wyprostować jedną nogę, zgiąć drugą w kolanie i przesunąć ją za wyprostowaną nogę, jednocześnie obracając głowę w przeciwnym kierunku. Powtarzać 10 razy na każdą stronę.

  • Metoda 3: Leżąc, ręce za głową, unieść nogi i obrócić głowę w jedną stronę, zginać przeciwną nogę w kolanie. Powtarzać 10 razy na każdą stronę.

Wzmocnienie odcinka piersiowego kręgosłupa:

  • Metoda 1: Klęcząc, wykonać koci grzbiet, pozostając w tej pozycji przez 15-30 sekund, a następnie wygiąć plecy w przeciwnym kierunku. Powtarzać przynajmniej dwa razy.

  • Metoda 2: Z pozycji na czworakach, wyprostować przeciwną rękę i nogę, następnie zmienić stronę. Powtarzać 10 razy na każdą stronę.

Regularne wykonywanie tych ćwiczeń pomoże zachować zdrowy kręgosłup. Pamiętaj, że to inwestycja w Twoje zdrowie. Powodzenia!

Copy
error: Treść zabezpieczona !!