Wystarczy tylko 10 min w tygodniu. Twoje dłonie wrócą do stanu młodości nawet w wieku 60 lat.

Dłonie są wizytówką każdej kobiety, a ich delikatna skóra potrafi zdradzić nasz wiek. Jak o nie zadbać?

Zabiegi w salonach kosmetycznych gwarantują świetne efekty. Okazuje się jednak, że o dłonie równie dobrze można zadbać samodzielnie w domu. Wystarczy poświęcić jedynie 10 minut na ich pielęgnacje, a ich skóra stanie się niesamowicie miękka i zadbana!

Pielęgnacja dłoni w domu

Promienie słoneczne czy chemia gospodarcza to rzeczy z którymi mamy do czynienia na co dzień. Ich negatywny wpływ odczuwa delikatna skóra naszych dłoni, przez co zaczynają się one starzeć już od 20 roku życia.  Gotowanie, sprzątanie i idąca za nimi suchość skóry w dużym stopniu wpływa na kondycję dłoni.

Plamy starcze pojawiają się już po 30-40 roku życia,  szczególnie w przypadku częstej i długotrwałej ekspozycji na słońce.  Poniższy przepis oprócz głębokiego oczyszczenia skóry gwarantuje jej odmłodzenie, rozjaśnienie oraz zmiękczenie naskórka. Pomoże Ci zachować młodość dłoni i zadba o ich stan.

Przepis na maskę dla dłoni

Potrzebne składniki:

  • 2 łyżki soli (najlepiej morskiej)
  • 2 łyżki sody oczyszczonej
  • 3 łyżki pianki lub innego środka do oczyszczania twarzy

W przypadku soli morskiej, najpierw należy ją zmielić np. w młynku do kawy.

Wymieszaj sól z sodą. Dodaj piankę lub inny środek do oczyszczania twarzy. Mieszaj dokładnie przynajmniej minutę, aż do uzyskania konsystencji śmietany. Nałóż powstałą maskę na dłonie, przesuwając od opuszków palców aż do łokci. Używaj lekkich, masujących ruchów, zwracając uwagę na delikatny naskórek

W czasie masażu maska będzie stopniowo twardnieć i wchłaniać się. Pocieraj nią ręce przez około 10 minut, a następnie dokładnie zmyj używając ciepłej wody. Efekty zauważysz już po pierwszym zastosowaniu!

  • Włosy na rękach przerzedzą się, a po 3 lub 4 zastosowaniu maski przestaną rosnąć
  • Skóra wybieli się po pierwszym zastosowaniu, a plamy starcze i piegi rozjaśnią się lub znikną całkowicie
  • Dzięki działaniu peelingującemu skóra już po pierwszym użyciu stanie się niesamowicie gładka i miękka

Stosuj maskę nie częściej niż raz w tygodniu. Ma ona silne działanie i należy używać jej bardzo ostrożnie. Nie pocieraj rąk zbyt mocno i nie dopuszczaj do zadrapań. Osoby posiadające wyjątkowo suchą skórę powinny dodać do maski łyżkę oliwy lub innego oleju.

Po zabiegu pielęgnacyjnym nałóż na ręce głęboko nawilżający krem o bogatym składzie. Proces ten jest niezwykle przyjemny i dzięki niemu możesz poczuć się jak w prawdziwym SPA! Wystarczy jedynie 10 minut w tygodniu, a efekty będą naprawdę świetne.

Podoba Ci się nasz prosty sposób na piękne, zadbane dłonie? Podziel się nim ze znajomymi!

Copy
error: Treść zabezpieczona !!