Przez stopy można wyleczyć wiele chorób. Odkąd to stosuję, zapomniałam czym jest choroba.

Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że przez stopy jesteśmy w stanie pozbyć się wielu dolegliwości z naszego życia?

Medycyna orientalna opierająca się na tradycji już od dawna wie o tym fakcie, inwestując w zabiegi, które koncentrują się na stopach. W dawnych czasach jeden z uzdrowicieli wobec swoich niektórych pacjentów stosował zabieg, który polegał na chodzeniu po ryżu.

Uzdrowiciel usypał z ryżu ścieżkę i każdego dnia kazał swojemu pacjentowi wykonywać na takiej ścieżce 2 tysiące kroków. Zabieg powtarzany był każdego dnia, do momentu ustąpienia dolegliwości.

Może więc warto przyjrzeć się temu, jeżeli ktoś ma problem ze swoim zdrowiem?

Według tradycyjnych wierzeń, masując opuszki palców przy stopach, można pozbyć się przekrwienia nosa, ponieważ w tym właśnie miejscu znajduje się punkty zatok szczękowych.

Specjaliści zalecają codzienne wykonywanie masażu stóp, aby w ten sposób wzmocnić swój układ nerwowy, wzmocnić właściwości ochronne organizmu.

Jakie są sposoby na wykonanie masażu w domu?

Pierwszy sposób to umieszczenie ryżu w skarpetkach. Wystarczy wziąć ciasne skarpetki i umieścić w nich ryż. Teraz wystarczy założyć skarpetki i w nich chodzić. Może na początku wydawać się to trudne, ale ma to wspaniałe właściwości.

Drugi sposób to wsypanie ryżu lub kaszy do butów.

Oczywiście potem buty wkładamy na nogi. Należy w nich wytrzymać minimum przez 30 minut, ale jeżeli ktoś daje radę to może zafundować sobie taki masaż nawet przez kilka godzin. Dzięki temu można zafundować sobie wspaniałe rozluźnienie stóp.

Są to sposoby, które polecane są nie tylko osobom dorosłym, ale również dzieciom.