Jest to w 100% naturalny, łatwy sposób na usunięcie nieestetycznych włosów z domu. Instrukcje.

Jest to wspaniała maść, która sprawi, że zapomnisz o balsamach do depilacji i wosku. Dzięki kurkumie.

Istnieje wiele metod pozbywania się włosów. Istnieją jednak tylko dwa główne rodzaje. Pierwsza z nich jest bolesna, ale skuteczna. Druga jest bezbolesna i nieskuteczna. Paski z woskiem i maszynki do golenia nie wystarczają na długo, a ponadto mogą być bolesne i kosztowne.

Mogą też powodować podrażnienia. Istnieje alternatywa. Potrzebujesz tylko kurkumy, indyjskiej przyprawy. Jej działanie jest szybkie, ale delikatne. Już po pierwszym użyciu włosy staną się niewidoczne. Z czasem będą stopniowo zanikać.

Co to jest kurkuma? Jak działa?

Ta metoda może spowodować, że skóra zabarwi się na żółto od kurkumy. Jest to efekt tymczasowy i można go łatwo usunąć za pomocą mleka zanurzonego w wacie. Kuracja kurkumą spowolni wzrost włosków. Powtarzaj tę czynność kilka razy w tygodniu, jeśli wydepilowane włosy staną się grubsze.

Ta metoda jest o wiele bardziej bezbolesna niż bolesny i drogi laser. Kurkumę można także stosować jako maseczkę do twarzy. Ma ona wiele zalet.

Działa antyseptycznie.

Kurkuma jest bogata w olejki eteryczne i zawiera pirydoksynę. Są one odpowiedzialne za łagodzenie swędzenia, śladów po ukąszeniach i alergii. Kurkuma może być stosowana w leczeniu trądziku i stanów zapalnych.

Kwas askorbinowy.

Ma pozytywny wpływ na skórę i sprawia, że po kilku zastosowaniach staje się ona gładsza i bardziej promienna.

Właściwości wybielające

Zawarty w kurkumie filochinon pomaga normalizować pracę gruczołów łojowych i otwiera pory. Zmniejsza również obrzęki. Może być również stosowana do leczenia plam pigmentowych i szybkiego usuwania przebarwień.

Sprawia, że blizny i zadrapania szybko znikają. Jest środkiem gojącym.

Łatwo wykonuje się nim depilację. Możesz wykonać domową i kompleksową pielęgnację skóry, używając tylko jednego składnika. Rezultaty są natychmiastowe i nie trzeba czekać. Należy pamiętać o kilku kwestiach.

Po pierwsze, będziesz potrzebować:

  • 3 łyżki stołowe mleka
  • 2 łyżeczki kurkumy
  • Mąka ryżowa 2 łyżki
  • sól 0,5 łyżeczki

Połącz wszystkie składniki aż do uzyskania jednorodnej mieszaniny. Miksturę należy nałożyć na dany obszar. Odczekać 20 minut, aby mieszanka wyschła. Za pomocą ręcznika lub serwetki delikatnie zetrzeć mieszankę ze skóry. Aby uniknąć wysuszenia skóry, należy nałożyć na nią krem nawilżający.

Życzę wszystkim powodzenia!

Copy