Kuchnie świata

Świat jest podzielony na szereg kultur, które wyrobiły swoje potrawy z tego, co uzyskały od natury ñ ziemi, oraz wierzeń, które niekiedy zabraniają spożywania np. mięsa wieprzowego. Każda kuchnia różni się sposobem przyrządzania posiłków, oraz pomocnymi składnikami, które wpływają na ich smak końcowy.

Bez względu na to, czy to będzie kuchnia włoska, francuska, meksykańska czy niemiecka będziemy mogli skorzystać z przepisów najpopularniejszych potraw w Polsce, dzięki importowi danych przypraw do kraju nie jest w dzisiejszych czasach trudnością przyrządzenia ich na wzór kuchni, które zrobiły na nas duże wrażanie, bądź nam zasmakowały, kiedy mieliśmy okazję wypróbować je np. na wakacjach, wyjeżdżając wraz z rodziną do innego kraju (np. egzotycznego).

Kuchnie świata mają swoje tradycyjne i lokalne potrawy, ale również, jeszcze w starożytnych czasach, zaczerpnęły przepisy na inne zwyczajowe. Dzięki osobom, które emigrowały do tych krajów, i pozostały w nich.

Dzisiaj trudno dojść, które potrawy oprócz oczywiście tych typowo regionalnych, są zaczerpnięte z tego lub z innego państwa.

Na przykład tak powszechne hot-dogi w Ameryce, pochodzą tak naprawdę z Niemiec, tylko, że tak zostały zaaklimatyzowane przez amerykanów, że trudno jest w tej chwili nie kojarzyć ich z za oceanicznym kontynentem.

error: Treść zabezpieczona !!