Jakiej czekolady używa się do lodów czekoladowych?

Dlaczego czekolada belgijska jest najlepszą czekoladą?

Czekolada jest turystyczną atrakcją w Belgii, głęboko zakorzeniona w tamtejszej tradycji. Niemal na każdym rogu w Brukseli znajdują się rodzinne czekoladziarnie, które kultywują tradycje wyrobu czekolady belgijskiej.

Historia czekolady belgijskiej sięga XIX wieku gdy za sprawą kolonizacji kongo do Belgii zaczęły przyjeżdżać ziarna kakaowca. Stworzono wtedy recepturę która wykorzystuje 100% masła kakaowego, posiada idealnie gładką konsystencję bez grudek czy pęcherzyków powietrza. Od tamtej pory rozpowszechniono ją na cały świat i zbudowano jej doskonałą renomę. Szacuje się że Belgowie rocznie produkują około 200 000 ton czekolady, a każdy z nich rocznie zjada 8kg.

Tradycyjny smak lodów czekoladowych jest najlepszy!

Lody czekoladowe nie są zwykłym przysmakiem, są skarbnicą wspomnień z dzieciństwa. Każdy z nas pamięta smak lodów którymi zajadał się po całym dniu zabaw i gier gdy miał kilka lat. Czy też gdy usłyszy słynną melodię lodziarki od razu wracasz wspomnieniami do dzieciństwa? Dlatego chcąc odtworzyć smak lodów jak dawniej najlepiej używać składników, które również mają już swoją bogatą historię jak na przykład czekolada belgijska. Lody czekoladowe można dostać w postaci lodów familijnych, doskonałych żeby zjeść całą rodziną lub na patyku czy w rożku i zawsze mieć je na wyciągnięcie ręki.

Lody czekoladowe z czekolady belgijskiej to połączenie idealne!

Lody czekoladowe są wspaniałą przekąską nie tylko na upalne lato ale też na każdą inna porę roku. Tworząc smak lodów które wszyscy zapamiętają trzeba nie tylko dużego doświadczenia i dopracowanej receptury ale też dobrać najlepsze składniki, a czekolada belgijska przez swoją wieloletnią historię jest najlepszym wyborem, który stworzy idealne połączenie z lodami. Będzie to nie tylko fantastyczny przysmak dla dzieci, ale również dla dorosłych którzy będą chcieli wspomnieniami do czasów gdy sami nimi byli. Łącząc smak dwóch najlepszych deserów czyli czekolady i lodów każdy z nas zapewni sobie wspaniałe doznania i uśmiech na twarzy.