Jak wybielić plastik. Metoda, którą stosuje od wielu lat. Żółte plamy znikają w kilka chwil.

Żółknięcie plastikowych elementów jest niestety częstym zjawiskiem w wielu domach. Uchwyty lodówki, gniazdka, parapety, okapy i wiele innych przedmiotów jest na to narażonych.

Wystąpienie żółtego koloru na plastiku wcale nie oznacza, że nie dbamy o czystość naszego mieszkania lub, że jest ono zaniedbane. Na pojawienie się tych zmian nie mamy wpływu. Powodują je: promienie słoneczne, różne przedmioty (np. doniczki) oraz nagłe spadki temperatury.

Na szczęście istnieje trochę sposobów, by wybielić plastik. Poniżej znajdują się cztery proste metody na pozbycie się żółtego koloru na plastikowych elementach.

Ocet

Potrzebne: gąbka, ocet w stężeniu ok. 70-80%, woda, rękawiczki ochronne.

Należy namoczyć gąbkę w occie i przetrzeć żółte plamy. Po upływie pięciu minut trzeba wypłukać gąbkę w wodzie i znów przetrzeć to samo pole. Oczywiście nie można zapomnieć o założeniu ochronnych rękawiczek.

Szare mydło 72%

Potrzebne: szare mydło 72%, tarka, gorąca woda.

Na początku należy zetrzeć mydło na tarce. Powinno się użyć do tego celu drobnych dziurek. Po starciu kostki, dodać gorącą wodę i wymieszać.

Ma powstać konsystencja lepkiej pasty, którą następnie trzeba nanieść na pożółkłe miejsca, pozostawić na parę minut i spłukać.

Utleniacz do włosów 12%

Potrzebne: utleniacz do włosów 12%, gąbka.

Trzeba nanieść produkt gąbką na pożółkły plastik, zostawić na 10 minut i opłukać. Można te działania powtórzyć, by uzyskany efekt był bardziej widoczny.

Pasta do zębów

Potrzebne: pasta do zębów, gąbka.

Okazuje się, że nawet ta najtańsza pasta da niesamowity efekt. Wystarczy tylko ją nanieść gąbką, wetrzeć w zniszczoną powierzchnię, a następnie wyczyścić.