Nie potrzebujesz wybielacza – Koleżanka doradziła sekretny trik na perfekcyjne wybielenie ręczników.

Sekretny sposób na idealne wybielenie ręczników doradzony przez koleżankę: znów będą jak nowe, nie potrzebujesz już wybielacza.

Z czasem ręczniki kuchenne i ręczniki kąpielowe tracą piękny kolor i zmieniają się w szare lub żółte, zamiast pozostać śnieżnobiałe. To powszechny problem, jednak istnieje sztuczka, dzięki której ręczniki znowu będą śnieżnobiałe!

Przydatne rzeczy:

  • 2 łyżki soli kuchennej
  • około 3 litry wrzącej wody
  • 100 g proszku do prania
  • 2 łyżki oleju słonecznikowego
  • 1  łyżka sody oczyszczonej

Sposób postępowania:

W gorącej wodzie wymieszaj wszystkie składniki i włóż do niej brudne ręczniki. Garnek postaw na palniku i przez około 5 min gotuj.  Po tym czasie pozostaw aż ręczniki ostygną, a później klasycznie wypierz w pralce. Efekt na pewno zaskoczy Cię pozytywnie!

Technika na przywracanie miękkości włókien i wybielanie ręczników.

Była pokojówka z hotelu zdradziła ten sposób. Trzeba pamiętać, że trzeba ten zabieg wykonać na kilka godzin przed praniem ręczników.  Do gorącej wody wysp kwasek cytrynowy. Powinien to być 30% roztwór. Oznacza to, że trzeba wsypać 3 części kwasku cytrynowego do 7 części wody. Po rozpuszczeniu, włóż do niego ręcznik.

Można odstawić na całą noc, albo minimalnie na kilka godzin. Po tym czasie pierzemy jak zwykle. 2 łyżki kwasu dodaj też do prania.  Po tej kąpieli ręczniki będą  nie tylko niesamowicie miękkie, ale również pięknie pachnące!

Bez agresywnej chemii – inne metody wybielania

Aspiryna

Tabletki aspiryny są nie tylko stosowane na ból głowy, można je również stosować przy wybielaniu. Z prania usuwa szary odcień i żółte plamy wnikając w głąb tkanek – a to wszystko za sprawą kwasu acetylosalicylowego.

Ocet winny

Do wody z miską wlej szklankę octu, po czym na całą noc pozostaw rzecz w roztworze. Wypierz w pralce i ciesz się pięknym efektem.

Gorąca woda z cytryną

Pokrojoną w plastry cytrynę dodaj do garnka z wodą, po czym zagotuj. Aby moczyć pranie przez godzinę, wyjmij cytrynę. Po wypraniu w pralce, biel będzie dużo jaśniejsza.

Powodzenia!