Dlaczego mój lekarz polecił mi codzienne żucie goździków – Odkryj zdumiewające powody.

W filmie dokumentalnym na temat medycyny starożytnej Chin po raz pierwszy dowiedziałam się o korzyściach zdrowotnych płynących z goździków. Chińczycy od wieków wykorzystują przyprawy do celów terapeutycznych.

Goździki są znane przede wszystkim z ich zastosowania przy bólu zębów, gdyż umieszcza się je między zębami. Mają one właściwości antybakteryjne i przeciwbólowe, co pozwala im skutecznie zwalczać infekcje jamy ustnej. Ale to nie wszystko! Oto 5 sposobów leczniczego wykorzystania goździków:

Eliminacja pasożytów

Jeżeli cierpisz na biegunki i bóle brzucha, powinnaś żuć goździki dwa razy dziennie. Są one pomocne w leczeniu niestrawności, biegunki i chronią układ pokarmowy przed pasożytami.

Infekcje jamy ustnej

Goździki, jak wcześniej wspomniano, mają zastosowanie miejscowe i zewnętrzne, łagodzą ból zębów i dziąseł, działają antyseptycznie. Ponadto, żucie goździków natychmiastowo odświeża oddech i eliminuje nieprzyjemny zapach z ust!

Młoda i piękna skóra na dłużej

Goździki zawierają składniki, które skutecznie walczą z wolnymi rodnikami, opóźniając procesy starzenia się organizmu. Zawierają również antyoksydanty, które doskonale oczyszczają ciało z toksyn.

Leczenie raka

Badania naukowe wykazały nieoczekiwane właściwości goździków w walce z nowotworami. Okazuje się, że ta przyprawa zmniejsza ryzyko raka, szczególnie piersi, i nie tylko działa profilaktycznie, ale również niszczy istniejące już komórki nowotworowe.

Ból gardła

W przypadku początkowych objawów anginy, zanim udasz się do lekarza, wypróbuj goździki. Połączenie rozdrobnionych goździków z miodem tworzy substancję przeciwbólową i odkażającą. Nasącz nią wacik i delikatnie posmaruj migdałki, jeśli nie masz odruchu wymiotnego.

Czy znaliście już te zastosowania goździków? Czy często ich używacie? Ja zawsze mam przy sobie zapas tej przyprawy. Nie zapomnijcie podzielić się tymi informacjami ze znajomymi!

error: Treść zabezpieczona !!