Jeśli zastanawiasz się jak wykonać naturalny i organiczny nawóz pod swoje sadzonki to trafiłeś we właściwe miejsce.

Masz swój własny ogródek, w którym hodujesz warzywa? Chcesz o nie jak najlepiej zadbać?

Wypróbuj tego naturalnego nawozu, który zapewni Twoim warzywom odpowiednie warunki do rozwoju, dzięki czemu otrzymasz bogate plony. Ten nawóz możesz samodzielnie przygotować w domu, nie jest to skomplikowane. To bardzo proste.

Do przygotowania tego nawozu będą Ci potrzebne:

  • 1 łyżka sody oczyszczonej
  • 1 łyżka suszonych drożdży
  • 10 l wody do rozcieńczenia
  • 500 ml zimnej wody

Przygotowanie nawozu:

500 ml zimnej wody wlej do szklanego słoika.

Do wody dodaj 1 łyżkę sody oczyszczonej oraz 1 łyżkę suszonych drożdży.

Zmiksuj dobrze, żeby nic nie pozostało nie rozmieszane. Przygotowaną mieszaninę należy rozpuścić w 10 l wody. Nawóz jest gotowy, możesz stosować je 2-3 razy w miesiącu.

Drożdże znajdują się w przepisie, ponieważ są bogatym źródłem minerałów, witaminy B oraz wielu różnych składników, które wpływają korzystnie na rozwój roślin.

Dodając drożdże do gleby, sprawisz, że będzie ona bogatsza w takie pierwiastki jak azot czy fosfor. Dobrze zaopatrzona w składniki mineralne gleba to już pół sukcesu, ponieważ gwarantuje to lepsze kwitnięcie roślin i urodzajniejsze plony.

Natomiast soda oczyszczona zapobiega chorobom grzybiczym oraz chorobom korzeni. Powoduje również, że wyhodowane warzywa będą słodsze. Dzięki temu nawozowi Twoje rośliny wzmocnią się i będą bardziej odporne na warunki atmosferyczne.

Copy