Domowe plastry na zaskórniaki – W prosty sposób je usuniesz. To prostsze niż myślisz

Twój nos szpecą brzydkie, czarne punkciki? Walczysz z zaskórnikami na wszystkie sposoby, a mimo tego wciąż tam są? Nie chcesz kupować niesamowicie drogich i średnio skutecznych plastrów?

Spokojnie! Mamy na to efektywny, domowy sposób, na który wydasz dosłownie grosze!

Cały przepis opiera się wyłącznie na połączeniu cytryny, wody oraz soli – to wszystko! Na pewno nawet w tej chwili posiadasz te składniki w domu.

Cytryna wykazuje działanie złuszczające, redukuje przebarwienia, niweluje nadmiar sebum, rozjaśnia skórę oraz skutecznie zabija bakterie.

Sól morska to kopalnia mikroelementów – ale nie tylko! Pomoże Ci zabić wszelkie zarazki, pozbyć się martwego naskórka oraz otworzyć pory i uwolnić wszystkie nagromadzone w nich zanieczyszczenia.

Przepis jest prostszy niż myślisz, po prostu przygotuj:

  • 2 łyżki naturalnej soli morskiej
  • 2 łyżeczki letniej wody
  • 1 łyżeczkę świeżo wyciśniętego soku z cytryny

Przechodzimy do łączenia składników! Przygotuj małe, najlepiej szklane naczynie.

Do pojemnika wlej letnią wodę, dodaj sok z cytryny, a następnie naturalną sól morską. Dokładnie mieszaj wszystkie składniki, aż się połączą.

Przygotowaną mieszankę natychmiast nakładaj na twarz, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie znajduje się najwięcej zaskórników. Prowadź masaż przez około 5 minut.

Zmyj dokładnie pozostałości kosmetyku letnią wodą, a następnie przemyj twarz chłodną wodą, aby wszystkie pory mogły się zamknąć, a zaskórniki nie powstawały ponownie.

Gotowe! Jak Ci się podobają efekty?

Pamiętaj, aby po zabiegu przez kilka dni unikać promieni słonecznych – sok z cytryny i mocny, solny peeling powodują, że to mogłoby podrażnić Twoją cerę, a tego przecież nie chcemy. Czynność możesz powtarzać maksymalnie raz w tygodniu – nie częściej!