Dieta, która odchudzi nawet Twoją babcie: mięso i ryby, ale nie banany i jabłka

Dieta „100”, która odchudzi nawet największych łasuchów! Dozwolone mięso i ryby, jabłka i banany zakazane!

Wydawać by się mogło, że schudnięcie to prosta sprawa – wystarczy mniej jeść i się schudnie. W praktyce jednak to dużo bardziej skomplikowana kwestia.  Na szczęście są sposoby na utratę wagi, dzięki którym będziesz też dobrze się czuć!

Dziś przedstawię Ci jeden z tych sposobów – mowa o diecie „100”, która łączy w sobie standardową dietę bez węglowodanów z autorską dietą Jorge Cruza – amerykańskiego dietetyka i trenera fitness.

Według wielu trenerów, przyczyną odkładania się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha jest spożycie cukrów, a nie tłuszczów, białka czy błonnika. Dieta „100” polega na tym, by spożywać maksymalnie 100 kcal z cukru dziennie.

Jorge Cruz wraz z innymi specjalistami z zakresu dietetyki wynaleźli prosty sposób, by policzyć tzw. „kalorie cukrowe” zawarte w danym produkcie.  Należy pomnożyć liczbę węglowodanów razy cztery.

Przykład: banan zawiera ok. 25 g węglowodanów, 25 x 4 = 100. Banan ma ok. 100 kcal cukrowych.

Jęczmień perłowy zawiera ok. 10 g węglowodanów (w porcji 100 g). Po pomnożeniu razy cztery daje to 40 kcal cukrowych. Do wyboru mamy więc jednego banana lub 40 g owsianki z jęczmienia

Produkty bez węglowodanów

error: Treść zabezpieczona !!