6 fantastycznych ćwiczeń na kręgosłup, które bez problemu możesz wykonać na krześle

Nadmierna ilość tłuszczu to ogromna zmora zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Niestety trening siłowy, uprawianie cardio, a także odpowiednio dobrana i przede wszystkim zdrowa dieta nie zawsze wystarczą.

Dodatkowy, niezwykle uciążliwy problem może ponadto stanowić doskwierający ból pleców, który momentami jest w stanie uniemożliwić normalne funkcjonowanie osobie nim obarczonej. Warto w tym miejscu podkreślić dość istotny fakt, iż w celu trwałego pozbycia się nadmiaru tłuszczu z organizmu konieczne jest wprowadzenie niezwykle restrykcyjnego stylu życia.

Jest to dość trudne do zrealizowania zadanie, bowiem w jego przypadku konieczne jest przede wszystkim łączenie obowiązków życia codziennego, w tym pracy z regularnym uprawianiem sportu. Idealnym rozwiązaniem w przypadku osób chcących pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej będą zdecydowanie ćwiczenia o charakterze guru fitness Denise, które bez problemu można wykonać podczas pracy w biurze. Na wyróżnienie zasługuje szczególnie 6 z nich.

1. Unoszenie kolan siedząc na krześle

Jest to dość proste ćwiczenie do wykonania. Do jego egzekwowania wystarczy bowiem wygodnie umiejscowić się na stabilnym krześle przy jednoczesnym chwyceniu za oba oparcia rękoma. Następnie należy podnieś nogi razem i powoli zbliżyć do płaszczyzny klatki piersiowej przy jednoczesnym nie rozkładaniu ich. Całość powtarzamy od 20 do 30 razy.

2. Obracanie na boki

Warto na wstępie podkreślić dość istotny fakt, że podczas tego ćwiczenia w żadnym stopniu nie są angażowane nogi, lecz ramiona, a także partie należące do tułowia. Aby je wykonać należy usiąść z lekko rozstawionymi stopami na krześle. Kolejnym krokiem jest zgięcie obu rąk w łokciach i skręcanie ich na boki. Powtarzamy je w jednej serii od 20 do 30 razy.

3. Przytulanie kolan

Na pierwszy rzut oka ćwiczenie może się wydawać bardzo proste do wykonania i tak jak najbardziej jest. Co ważne jest ono niezwykle skuteczne w przypadku dolnej części brzucha. Za jego pomocą będziesz w stanie bez problemu spalić nadmiar tkanki tłuszczowej z tej okolicy ciała. W celu wykonania tej aktywności fizycznej musisz usiąść wygodnie na krześle i naprzemiennie przyciągać kolana do klatki piersiowej, przy okazji owijając je ramionami w celu skutecznego wzmocnienia ciągnięcia. Całość należy powtórzyć przynajmniej od 20 do 30 razy w serii. Tylko wtedy będziemy w stanie uzyskać w pełni satysfakcjonujące efekty.

4. Kolano-łokieć

To ćwiczenie jest bardzo podobne do klasycznych przysiadów. Tak naprawdę jedyną różnicą jest fakt, iż wykonuje się je siedząc na krześle, nie w pozycji stojącej. Wykonujemy je przez złączenie rąk za głową i naprzemienne obracanie tak aby łokieć był w stanie połączyć się z kolanem przeciwnej nogi. Naprawdę fajna sprawa. Powtarzamy je od 20 do 30 razy.

5. Unoszenie kolan na boki

Wykonujemy je poprzez skręcanie nóg w bok. Dzięki temu nasze mięśnie boczne brzucha zostaną skutecznie wzmocnione. Co ważne konieczne w jego przypadku jest utrzymywanie prostej pozycji, oraz zmianie stron.

6. Trzymanie się na rękach

Robimy je przynajmniej raz dziennie, najlepiej powtarzać je 3 razy w ciągu dnia. Warto także upewnić się czy krzesło na którym siedzimy jest odpowiednio wytrzymałe. Unosimy całe ciało w taki sposób, żeby ramiona były jak najszerzej rozstawione. Taką pozycję staramy się utrzymać przez 15 sekund. Całość powtarzamy 4 razy.

error: Treść zabezpieczona !!