Na bolące stawy: mieszanka pokrzywy z olejkiem – efekt. Zaskakująco pozytywny.

Odkryj tajniki przygotowania domowego olejku z pokrzywy, którego skuteczność w łagodzeniu bólu stawów jest niezaprzeczalna. Przetestuj sam i doświadcz jego wyjątkowych właściwości!

W domowym zaciszu stwórz swój olej z pokrzywy, rośliny o niezwykłych właściwościach leczniczych, działającej na różnorodne dolegliwości zdrowotne. Olejek ten, łatwy i tani w produkcji, pomoże zarówno przy problemach skórnych, jak i bólach stawów.

Pokrzywa, bogata w witaminy A, B2, C, D, aminokwasy, antyoksydanty i chlorofil, to naturalne źródło zdrowia. Jej zawartość witaminy C przewyższa porzeczki i cytrusy, a także dostarcza wapnia, potasu, jodu, manganu i żelaza. Dzięki temu jest chętnie stosowana zarówno w medycynie naturalnej, jak i przemyśle kosmetycznym. Olejek z pokrzywy dostępny jest w aptekach, ale również możesz go przygotować samodzielnie w domu.

Regularne stosowanie olejku na skórę głowy może przyspieszyć wzrost włosów, czyniąc je elastyczniejszymi i miękkimi. Można go również dodać do maseczek i kremów twarzowych, a połączenie z szamponem tworzy szampon o działaniu leczniczym.

Olejek ten łagodzi swędzenie, przyspiesza gojenie ran i zapobiega powstawaniu blizn po oparzeniach, a także wzmacnia ukrwienie naczyń włosowatych, zmniejszając przetłuszczanie się skóry i oczyszczając pory.

Aby przygotować olejek, zbieraj pokrzywę od maja do lipca, przed zakwitnięciem. Wybieraj zdrowe liście, najlepiej w miejscach z dala od zanieczyszczeń miejskich. Do przygotowania potrzebujesz nieuszkodzonych liści pokrzywy i oleju roślinnego w stosunku około 1 dl oleju na 20 liści.

Oto sposób przygotowania:

  • Opłucz i wysusz pokrzywę.
  • Pokrzywę posiekaj lub rozgnieć w moździerzu.
  • Umieść ją w zamykanym szklanym słoiku, zalej oliwą i zakręć.
  • Zawiń słoik w ściereczkę, odstaw na 24 godziny, wstrząsając od czasu do czasu.
  • Po 2 tygodniach maceracji olejek będzie jeszcze skuteczniejszy.
  • Przecedź olejek przez sito do czystego słoika.

Stosowanie tego oleju może przynieść ulgę w leczeniu zapalenia stawów, osteoporozy i reumatyzmu. Aplikuj go na bolesne miejsca.

Życzymy zdrowia!

error: Treść zabezpieczona !!