Masz problemy z kręgami – Te proste ćwiczenia są dla Ciebie.

Stwierdzenie, że prawie każdy dorosły doświadczył bólu pleców, nie będzie przesadą.

Ból ten często wynika z różnych przyczyn, ale przemieszczenie kręgów jest jednym z najczęstszych problemów. Ogranicza ruch i wywołuje ból poprzez podrażnienie korzeni nerwowych podczas ruchu. Zastanówmy się, co można zrobić w przypadku przemieszczenia kręgów.

Poruszenie kręgów i ich ćwiczenie to pytania, na które warto odpowiedzieć. Przyjrzymy się poniżej doskonałemu ćwiczeniu, które warto wziąć pod uwagę. Istnieje wiele powodów, dlatego nie ma jednej odpowiedzi. Kręg może wyskoczyć także w wyniku niewłaściwego rozciągania.

Intensywny wysiłek fizyczny, podnoszenie ciężkich przedmiotów lub gwałtowne ruchy często prowadzą do tego problemu. Sytuacja komplikuje się, gdy doszło do urazów kręgosłupa lub gdy poszkodowany ma słaby gorset mięśniowy. Najczęściej przemieszczenie kręgów obserwuje się w okolicy lędźwiowej.

To obszar pleców jest najbardziej obciążony, zwłaszcza podczas pracy siedzącej. Ból w dolnej części pleców jest pierwszym sygnałem przemieszczenia kręgów. Zaleca się zająć się nim zanim sytuacja się pogorszy, ponieważ może prowadzić do ściśnięcia nerwu kulszowego, bólu nóg, sztywności ruchów i ciągłego bólu.

A więc, co zrobić, gdy odczuwasz ból w dolnej części pleców?

Mamy dla Ciebie ćwiczenia, które mogą pomóc. Potrzebujesz czterech małych, twardych poduszek lub stosów książek, aby je wykonać. Ustaw dwie podpory o wysokości 30 cm w odległości 50 cm od siebie. Połóż się tak, aby dolna część pleców była zawieszona w powietrzu, między nimi. Relaks i głębokie oddechy są kluczowe, aby rozluźnić wszystkie mięśnie.

Wykonaj 10 głębokich wdechów i wydechów, wypełniając płuca powietrzem i unosząc cały kręgosłup, aby poluzować zaciski w pobliżu przemieszczonych kręgów. Następnie podnieś jedną nogę, dotykając kolana i dużego palca. Zrób to powoli, unikając nadmiernego bólu. Zrób kilka powtórzeń i powtórz cały proces przez 30 minut.

Jeśli ćwiczenia są wykonywane prawidłowo, ból i napięcie znikną. W przypadku, gdy ból nie ustępuje, konieczne jest skonsultowanie się ze specjalistą, bez zwłoki.

error: Treść zabezpieczona !!