Angielska maseczka na twarz ​​do każdego rodzaju skóry: przepis, który ma już ponad 500 lat

Przemysł kosmetyczny rozwija się w szybkim tempie.

I wydaje się, że przy tych wszystkich peptydach, niskocząsteczkowych ekstraktach i mikrokapsułkach ze składnikami aktywnymi w serum, balsamach i kremach możemy w ogóle zapomnieć o bezlitosnym wpływie czasu na skórę. Niestety prawda jest inna!

Mnożą się innowacyjne produkty do pielęgnacji skóry, a kobiety nadal stosują receptury pielęgnacyjne znane ich praprababciom, ponieważ są bardzo skuteczne! Dziś podzielę się z wami starą, ale skuteczną recepturą na odmładzającą maskę. Dzięki niej skóra jest świeża i elastyczna. Spróbuj sama!

Domowa pielęgnacja skóry

Tak na prawdę mikstury tej nie można do końca nazwać tylko maską. Jest to raczej czteroetapowy program pielęgnacji skóry. Najlepiej przeprowadzić zabieg wieczorem: podczas snu skóra jest intensywnie odnawiana i regenerowana.

Będziesz potrzebowała 4 miseczek

  • Najpierw wymieszaj 2 łyżki pokruszonych płatków owsianych i 2 łyżki oleju roślinnego.
  • Do kolejnej miseczki zetrzyj 1 małe nieobrane jabłko. Dodaj do niego 1 łyżeczkę sok z cytryny i płynny miód.
  • Do trzeciej wlej 100 ml kefiru lub jogurtu, dodaj 1 łyżeczkę soli morskiej i wymieszaj.
  • W czwartej zaparz mocną herbatę rumiankową.

Wieczorny rytuał piękna

Zawartość pierwszej filiżanki nanieś na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Lekko wmasuj w skórę. Pozostaw produkt na skórze przez 5 minut. Nie ścieraj płatków owsianych, ale umieść zawartość drugiej filiżanki na ich wierzchu.

Ponownie wmasuj w skórę, pozostaw na 5-7 minut. Użyj bawełnianego wacika lub gąbki nasączonej zawartością trzeciej filiżanki, aby usunąć maskę z twarzy. Ponownie przetrzyj skórę wacikiem zamoczonym w kefirze i soli. Zmyj resztki kefiru herbatą rumiankową. Osusz skórę miękką, suchą szmatką.

Skóra po zabiegu wygląda niesamowicie: jest aksamitna, nawilżona i wygładzona. Cera ulega wyraźnej poprawie, pory zwężają się, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Aby skumulować efekt, wykonuj zabieg 2 razy w tygodniu przez 2 miesiące. Piękno i zdrowie dla Ciebie!

Copy