Aloes to roślina, o której mówi się, że zapewnia piękno i świeżość, a także ma właściwości zdrowotne. Oto kilka powodów, dla których warto go mieć w swoim domu.

Co warto trzymać w domu, aby chronić siebie i swoją rodzinę przed chorobami? Magiczne talizmany? To nie czas na to.

Jest to roślina o niezwykłych właściwościach. Czy nadal jest dla Ciebie tajemnicą? Aloes! Aloes może być uprawiany w domu i chronić Twoją rodzinę przed chorobami, złymi czarami i zazdrosnym spojrzeniem.

Zdrowie

Aloes może być stosowany do leczenia i oczyszczania organizmu. Doniczkę należy umieścić w pomieszczeniu, w którym przebywa osoba cierpiąca na chorobę przewlekłą. Aloes może być bardzo korzystny w leczeniu długotrwałej depresji. Ciepło, które wydziela roślina, po pewnym czasie jest przekazywane przebywającej tam osobie.

Świetnie sprawdza się także w leczeniu silnego bólu i ran. Aby pomóc w powrocie do zdrowia, suszone liście aloesu wieszano na szyi chorych ludzi. Wierzono, że jeśli roślina zwiędnie, a woda nie pomoże, to z domem stanie się coś złego.

Miłość i wiara

Ponieważ jest symbolem Wenus, bogini miłości i aloesu, potwierdza się, że może on wzmocnić romantyczne związki. Młoda panna młoda musi odprawić pewne rytuały, aby przyciągnąć do swojego życia miłość.

  • Weź 13 liści dojrzałego, zdrowego aloesu.
  • Telepatycznie poproś aloes o przebaczenie.
  • Przez 12 dni umieść zebrane liście w ciemnym, suchym i czystym miejscu
  • 13. dnia weź liść aloesu i spal go.
  • Połóż popiół na progu drzwi ukochanej osoby.

W niektórych krajach zezwala się gościom na podarowanie nowożeńcom aloesu zamiast tradycyjnych kwiatów. Para młoda sadzi go później w odpowiednim miejscu. Wierzy się, że małżeństwo nie będzie zagrożone, jeśli roślina będzie dobrze rosła.

Kwiaty aloesu w domu

Aloes rzadko kwitnie w domu. Jeśli tak się stanie, uważa się, że dom ma pozytywną aurę i dużo pozytywnej energii. Dom ten sprzyja miłości, karierze i relacjom rodzinnym.

Możesz policzyć liczbę płatków na jednym kwiecie, aby określić, jak długo ta pozytywna aura będzie się utrzymywać. Liczba lat, które przeżyjesz, zależy od liczby kwiatów. Według niektórych wierzeń ważne jest miejsce, w którym roślina jest umieszczona wraz z doniczką.

Strona południowa kojarzy się z nowymi, romantycznymi uczuciami i lepszą jakością życia. Żel aloesowy na stronie południowej pomoże Ci uniknąć konfliktów rodzinnych i zapewni stabilność finansową. Doniczka z żelem aloesowym ułatwi Ci oddychanie, poprawi Twój nastrój, sprawi, że praca i odpoczynek będą przyjemniejsze.