Metody polecane przez moją kosmetyczkę – Kilka sposobów na piękne stopy.. To działa

Po okresie zimowym nasze stopy wymagają zwiększonej pielęgnacji.

Aby latem dobrze zaprezentować się w nowych sandałach, trzeba pozbyć się zrogowaceń, szorstkiej skóry a niekiedy i uciążliwych odcisków powstałych na naszych stopach.

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na poprawę wyglądu waszych stóp.

To 6 sprawdzonych sposobów na domowe kąpiele z sodą w roli głównej! Oczywiście, dzięki innym naszym artykułom, już na pewno doskonale wiesz, o korzystnym wpływie sody na nasze ciało. Sodę, można stosować, również do celów kosmetycznych, gdyż dezynfekuje, fenomenalnie oczyszcza, leczy i zmiękcza skórę, ale także leczy powstałe rany i doskonale usuwa stany zapalne.

Prosta pielęgnacja stóp w zaciszu domowym!

Jeżeli chcesz zmiękczyć skórę na stopach, przygotuj małą miskę, którą następnie napełnij ciepłą wodą. Wlej do wody 2 łyżki soli morskiej oraz 2 łyżki sody. Wszystko dobrze wymieszaj i mocz w niej stopy ok. 7-8 minut.

Kąpiel dla stóp z sodą i mydłem!

Gdy pragniesz maksymalnie oczyścić skórę, wlej do miski 3 litry ciepłej wody, a następnie dodaj 2 łyżki sody, oraz 2 łyżki płatków mydlanych. Stopy w powstałej miksturze trzymaj przez 10 minut.

Kąpiel z sodą i olejkami!

Jeżeli twoim celem, jest nawilżenie skóry, 2 łyżki stołowe sody wymieszaj z 3 litrami ciepłej wody. Dodaj do tego, kilka kropel cytryny, paczuli, lawendy, pomarańczy, bądź oleju migdałowego (wcześniej rozcieńczonych w niewielkiej ilości oliwy z oliwek). W gotowym roztworze trzymaj stopy przez 10 minut.

Kąpiel z sodą i dodatkiem mleka!

Aby mieć aksamitne stopy, należy 1 łyżeczkę sody, dodać do litra pełnotłustego ciepłego mleka. W otrzymanym płynie, trzymaj stopy 10 minut.

Kąpiel stóp z dodatkiem jodu!

Gdy posiadasz, uszkodzenia na skórze stóp i chciałbyś się ich pozbyć, przygotuj tę oto kąpiel. 2 łyżki sody oraz 2 łyżki jodu, wymieszaj w dwóch litrach wody. W tak powstałej miksturze, stopy trzymaj nie dłużej niż 10 minut!

Kąpiel z sodą i gliną!

Jeżeli borykasz się z problemem suchej skóry na stopach lub masz odciski, taka kąpiel będzie na to idealnym rozwiązaniem. Poza tym doskonale odżywi również płytkę paznokcia. W dwóch litrach wody rozcieńcz 4 łyżki białej glinki i 2 łyżki sody. Mocz stopy ok. 10-15 minut.

WAŻNE! Dbaj o swoje stopy w prawidłowy sposób zawsze, nie tylko, gdy zbliża się lato, nie zapominaj o stosowaniu balsamu do pięt, a razem z korzystaniem z naszych sposobów na zdrowe i piękne stopy nie będzie już konieczności umawiania się na wizyty do pedicurzystki!

Copy