Zimą powinniśmy położyć na grzejniku liść laurowy: Efekt w sezonie grzewczym jest tego wart.

Wszyscy lubimy, gdy w naszym domu ładnie pachnie.

Syntetyczne zapachy do kupienia w sklepie mają przyjemny aromat, jednak mogą powodować alergie i mają zły wpływ na środowisko. Dlatego szukamy naturalnej alternatywy, by odświeżyć zapach w mieszkaniu.

Kilka liści laurowych na kaloryferze — dlaczego?

Wszelkie odświeżacze powietrza dostępne w sklepach pięknie pachną, a nawet wyglądają. Ale musimy sobie zdawać sprawę, jaką cenę zapłacimy za ich użycie. Obecnie kwestia ochrony środowiska jest bardzo ważna. Należy robić wszystko, by zadbać o naszą planetę, w tym przypadku przestać używać drogeryjnych odświeżaczy powietrza.

W skład odświeżaczy wchodzą szkodliwe składniki, które mogą uszkodzić układ oddechowy. Używając liścia laurowego masz 100% pewności, że jest on naturalny. Nie musisz się obawiać jego szkodliwego działania. Tworzy on kojącą atmosferę w pomieszczeniu i pozytywnie wpływa na samopoczucie domowników.

Kładąc kilka liści laurowych na kaloryferze zachwycisz się ich zapachem. Po kilku minutach będzie on się rozprzestrzeniał po całym mieszkaniu, a kojący zapach będzie utrzymywał się przez kilka dni. Stosując poniższe porady świeży i naturalny zapach będzie się długo utrzymywał w Twoim domu.

PRZYGOTOWANIE:

Włącz kaloryfer, kiedy odpowiednio się nagrzeje ułóż na nim garść liści laurowych. Pozostaw je tam na dłużej, ponieważ im mocniej się nagrzeją, tym bardziej będą rozprzestrzeniać przyjemny zapach. Poza tym, że liście laurowe rozprowadzają po domu przyjemną woń, działają także jak neutralizator zapachów, który usuwa nieprzyjemną woń.

Koszt zakupu liści laurowych jest niewielki, a korzyści z tego płynące są duże. Jest to naturalny odświeżacz, który nie powoduje negatywnych skutków dla zdrowia. Kiedy znów poczujesz się niepewnie, będzie Ci doskwierać bezsenność i zły nastrój musisz odświeżyć swój dom. Włącz kaloryfer i oprósz go kojącymi liśćmi laurowymi. Z pewnością nasze porady pomogą Ci się zrelaksować.

Liść laurowy w pralce

Liście laurowe będą niezawodne także podczas prania. Kilka sztuk może dać świetny efekt. Postępuj zgodnie z instrukcją. Włóż kilka liści do pralki i zobacz jakie efekty to przyniesie. Poznaj zapomniane sztuczki naszych babć. Jedną z nich jest wykorzystywanie liści do prania.

Nie mają one wpływu na delikatność lub zapach prania, ale mogą przywrócić pierwotny kolor ubrań i pomóc w walce z plamami. Liście laurowe możesz wrzucić bezpośrednio do bębna. Jednak w walce z plamami lepszy efekt osiągniesz, gdy sporządzisz wywar z tej rośliny.

W zależności od ilości prania weź garść liści i je zagotuj. Kiedy całość zacznie się gotować zdejmij garnek z palnika i odczekaj 30 minut. W przygotowanym wywarze namocz poplamione ubrania i pozostaw je przez 4 godziny, od czasu do czasu możesz mieszać, to pozwala uzyskać lepszy efekt.

Wyjmij ubrania, wykręć i wypierz tak jak zawsze w pralce lub ręcznie. Najlepsze efekty uzyskiwane są w przypadku białych ubrań.

Kiedy liść laurowy zawiedzie możesz spróbować innych domowych sposobów. Jednym z nich jest stosowanie soli kuchennej. Do prania wsyp 2 łyżki soli i zrób pranie tak jak zawsze. Sól skutecznie usuwa plamy i odświeża kolor. Ten sposób warto wykorzystać piorąc obrusy, zasłony lub firanki.

Można ją także wykorzystać piorąc kolorowe rzeczy. Sól skutecznie usuwa plamy i odświeża wyblakły kolor.

Mamy nadzieję, że zastosowanie liści laurowych będzie dla Ciebie świetnym sposobem na odświeżenie domowego zapachu, jak i prania. Pomoże Ci także usunąć plamy, choć do tego celu możesz także wykorzystać sól.

Copy